Het drukken van de "Chronyke" kost 400, maar de verschijning is te onre gelmatig. Drukken bij Drukkerij De Rijp B.V. zou 1200 per jaar kosten. 1984 - 13 december. Gemeentebestuur verzoekt advies historische straat namen. Voorgesteld worden Zeilmakerspad, Kralingergracht en Havenstraat. Er wordt het verzoek aan toegevoegd tijdens herstraten van de Tuingracht en de Buurtjes er ook straatlantaarns in oude stijl te plaatsen. "Chronyke" gedrukt bij Keizer in De Rijp. 1985 - 30 januari. Kopie film Van Staveren wordt dure aangelegenheid. Na der onderzoek volgt. (Naderhand door Piet Bommer op videoband gezet). We hebben 386 leden. 1985 - 25 oktober. "Chronyke" baart nog steeds zorgen. 1986 - 15 januari. We hebben 392 leden. 1986 - 26 februari. We krijgen een bijdrage van 500 voor de Chronyke van de Stichting Jan Boon. 1986 - 29 augustus. Archiefcommissie stelt haar functies ter beschikking naar aanleiding van de budgettering door het dagelijks bestuur. Door deze budgettering zijn geen middelen meer ter beschikking voor aankopen. 1986 - 27 november. Het dagelijks bestuur legt zijn functies neer. 1986 - 2 december. Cees Eyking neemt als vice-voorzitter initiatief tot vor ming nieuw dagelijks bestuur. Ab Koerse bereid gevonden tot penningmees terschap; Cor Booy wordt secretaris. Archiefcommissie werkt weer. 1987 - 2 april. G.de Jong ("Fien" de Jong) benoemd tot lid van verdienste we gens bereiken 90-jarige leeftijd. Plannen voor 10-jarig bestaan. Gewerkt wordt aan restauratie openbare ba rometer aan het doopsgezind weeshuis. 1987 - 18 juni. Naamgeving straten in West-Graftdijk op verzoek van B. en W: Burgemeester Romijnstraat en Burgemeester Van Staverenstraat. Romijn nam indertijd intitatief tot restauratie van de raadhuizen; Van Staveren tot stichting van de centrale o.l. school tussen Oost en West-Graftdijk tengevolge van gedwongen opheffing (door Ged.Staten) van de scholen in beide dorpen en die in de Kogerpolder anno 1939. Jan Vos meldt dat in museum Boymans van Beuningen te Rotterdam circa 1200 bodemvondsten in depot liggen, afkomstig uit Graft-De Rijp, waarvan zeer vele uit Noordeinde. 1987 - 3 november. Tijdens vergadering met het museumbestuur wordt be sloten het archiveren en catalogiseren op dezelfde manier te verrichten en een gezamenlijke catalogus te maken. De gemeentelijke monumentencom missie heeft een inventarisatie van de gebouwen voor de lijst van gemeente lijke monumenten gemaakt. De OHV was hierin vertegenwoordigd door Cees Eyking. Nimmer bericht van opheffing verkregen. 60

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 12