Een greep in telegramstijl uit de notulen 1981 1978 - 29 november. De Tros komt in zaal Oudejans opnamen maken voor het radioprogramma "Toerja-Toernee". Hans Geusebroek treedt namens de OHV op in de "sprekershoek". We gaan meedoen aan de nieuwjaarsreceptie in de sporthal. Cees Eyking heeft er een demontabele schraag voor gemaakt. De OHV stelt 500 beschikbaar voor het drukken van het boekje "Starnmeer en Kamerhop", geschreven door drs. Helga Danner. 1979 - 18 april. Cees Eyking heeft wapenborden gemaakt met de wapens van Graft, De Rijp, Graft-De Rijp en Eilandspolder, te gebruiken tijdens tentoon stellingen. We hebben 250 gekregen van de Tros, de prijs voor de spreekbeurt van Hans Geusebroek in de sprekershoek. 1979 - 17 oktober. Najaarsexcursie: tweemaal een rondvaart om de Starn meer met de (volle) rondvaartboot van Verduin uit Akersloot. Cor Booy ver zorgde de toelichting onderweg. Boekje "Starnmeer en Kamerhop" drukken moet 2400 kosten. We gaan een andere drukker zoeken. 1980 - 28 januari. Er is een vooroorlogse amateursfilm gevonden over de dorpen van de Eilandspolder. Beschikbaar om te kopie van te laten maken. De film is gemaakt door dokter Destree, indertijd arts te St.-Pancras. "Oud-Alkmaar" heeft een aantal door haar uitgegeven kerstprenten cadeau gedaan, gemaakt naar een aquarel van Spaarman: het Alkmaarse raam in de grote kerk van De Rijp. 1980 - 29 mei. We hebben geen bemoeienis met de ruilverkaveling in de Ei landspolder, maar er wordt wel een verzoek gericht aan het bestuur van "Het Lange Rond", de scheefgezakte banpaal van Schermerhorn en Z. en N- Schermer te ontzien en recht te zetten. Aan dit verzoek blijkt naderhand cor rect voldaan. We hebben nu 317 leden, volgens Jan Oldenburg. 1980 - 18 november. Het boek "Notities aangaande het Beste Dorp" door Herman Meddens is, op initiatief van de OHV, in fotokopie gereproduceerd. Oplage 750 exemplaren a 11.50 per stuk. Een geplande cursus "restauratie bodemschatten" door Joep Monnikendam gaat niet door. Jan Vos zal nu die cursus geven, gedurende 8 avonden in "De Groene Zwaan". 1981 - 27 januari. We hadden op 1 januari 381 leden en kregen er tijdens de nieuwjaarsreceptie nog 20 bij. Het boekje over Starnmeer en Kamerhop zal voor 1000 door de gemeente worden gedrukt op de offsetmachine. 58

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 10