Paneeltjes Admiraal O] merci In 1994 is het museum in het bezit gekomen van twee beschilderde paneel- weer tjes met afbeeldingen van De Rietbuurt in De Rijp en Graft in de winter. De lezinj paneeltjes behoren tot een grote aankoop die het museum deed uit de collec- cons< tie Admiraal. Helaas was de olieverflaag op de paneeltjes in slechte conditie Pl en raakte deeltjes verf los. Het museum wilde ze graag laten restaureren maar had daarvoor niet de financiële ruimte. Met het nieuwe museum in het vooruitzicht en de wens de paneeltjes, vanwege de afbeeldingen, in de nieuwe opstelling te tonen werd er gezocht naar een mogelijkheid om deze wens gerealiseerd te krijgen. Wij vonden die in onze goede relatie met Rabobank Purmerend en Om streken. Al drie jaar krijgt het museum een vaste financiële ondersteuning bij het realiseren van o.a., de tijdelijke tentoonstellingen, de conservering van papieren objecten en de kinderprojecten. Vorig jaar mocht de Rabobank een eenmalig bedrag van 2.268 schenken aan een speciaal doel. De keuze viel op het museum, maar het bedrag moest een speciale bestemming krijgen. En die wisten we, want met het geld konden we de paneeltjes laten res taureren. We vonden hiervoor de Consulenten Behoud en Beheer van Stich ting Museaal Historisch Perspectief Noord-Holland bereid deze taak op zich te nemen. En de heer Rob Boekei, de conserveringsmedewerker, heeft Graf de paneeltjes weer in hun 'oude luister' teruggebracht. 1

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 36