Museuf Bulletin I Op vrijdagavond 8 november zijn twee paneeltjes uit de collectie van het museum, na restauratie, weer aan het museum overhandigd. De twee paneeltjes hebben wij 9 jaar geleden verworven uit de nalatenschap van de heer Admiraal maar konden, gelet op hun conditie, niet worden tentoongesteld. Met het nieuwe museum in gedachten was het een lang gekoesterde wens de panelen, beschilderd met afbeeldingen van respectievelijk De Rijp en Graft, te laten restaureren. Op deze avond is het proces van deze vakkundige restauratie uitgebreid toegelicht, en heeft Leo den Engelse, bestuurslid van ons Museum, iets vertelt over de schilderijen zelf. De Rabobank Purmerend en Omstreken heeft deze restauratie mogelijk gemaakt en de fraaie paneeltjes aan ons overgedragen. Volgend jaar zal het Museum aan het Jan Boonplein voor een gedeelte van het seizoen geopend zijn. De tentoonstelling 'Kijk 'n kiek' zal dan ook nog te zien zijn. rbij ik maar En dan nu over onze collectie-uitbreiding. zerd. In het juni nummer gaf ik aan dat wij bezig waren om de eigen collectie n want met slibaardewerk aan te vullen. En hoewel de fondsenwerving op dit moment :-uitbreiding nog niet volledig is afgerond hebben wij wel onlangs besloten elf slden. belangrijke stukken slibaardewerk aan te kopen. Door een verzamelaar uit eds dat het Zeeland in een lange reeks van jaren bijeengebracht en allemaal afkomstig lar dat geeft van het Schermereiland. Diverse stukken zijn ook afgebeeld in het standaardboek over het het museum slibaardewerk 'Hoorn des Overvloeds'. bijeenkomst Verheugd zijn wij ook dat de heer en mevrouw Kroes uit Schermerhorn nheden voor hebben besloten hun collectie bodemvondsten, afkomstig uit die ons daar Grootschermer, aan het museum te schenken. Hetgeen een zeer welkome iet toe. aanvulling op onze, nog steeds, te bescheiden collectie betekent, voltooid en Het laatste is dat wij op de bestuursvergadering van 18 november oofdgebouw aangenaam werden verrast door het bericht dat het museum een havengezicht (geschilderd op twee deuren) en een groot schilderij met een oon op het afbeelding van de walvisvaart, beide afkomstig en verbonden met de ra zijn goed historie van De Rijp, geschonken heeft gekregen. De heer en mevrouw Borst zijn wij hiervoor zeer erkentelijk. >en kinderen De aanwinsten zullen ons nieuwe museum meer dan de moeite waard hun directe maken en zorgen er voor dat bestuur en vrijwilligers met nog meer enthousiasme zich hiervoor blijven inzetten, zien in ons Ik sluit af met u allen prettige feestdagen toe te wensen, jn hun eigen Aldert Pilkes 143

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 31