Schenking aan werkgroep Schermerhorn. Onlangs kregen wij van dhr. Piet Langeberg, wonende op het Zuidje in Schermerhorn, drie pentekeningen aangeboden van Willem de Wit (zie Chronyke, jaargang 8 no. 5 1991). De tekeningen zijn een gezicht op de Grote Kerk van Schermerhorn van af het Zuidje. De ander is het raadhuis van Grootschermer en nummer drie is een aanzicht op Grootschermer vanaf de Meerdijk. Deze pentekeningen zijn afkomstig uit de nalatenschap van Mevr. Ida Moerbeek die in Hoorn is overleden. De familie vond dat deze tekeningen een goede plaats op het Schermereiland moesten krijgen,waarvoor onze hartelijke dank. Ook zat bij de schenking een foto van een optocht in de plaats Grootschermer, staande bij het raadhuis. Graag zouden wij van onze lezers enige inlichtingen krij gen omtrent de reden van de optocht en welke mensen op de foto staan. Gaarne reacties aan Pieter Schotsman tel: 072-5159909 na 1900 uur. Door de heer C van Truijen uit Grootschermer werd gereageerd op de foto bij het raadhuis met de groep zigeuners. De aanleiding was het 25- jarig bestaan van de fanfarekorps "Christiaan de Wet" uit Grootschermer. De veieniging werd in het jaar 1902 opgericht, dus de foto moet zijn ge maakt in het jaar 1927. De ezel en wagen waren beschikbaar gesteld door Jan Tensen. Zie de Chronyke jaargang 3 deel 4 blz 7 en jaargang 9 nummer 4 blz.66. In het jaar 1928 woonde Jan Tensen in de Rijp. De heer van Truijen wist te vertellen dat Jan bij sommige mensen met zijn accordeon een liedje speelde en daar geld voor kreeg en zo de kost verdiende. De mensen op de foto zijn ook allemaal herkend. Staande van links naar rechts: J. Kieft Gzn, Grietje Heinis, Jo Smit, Ma Kieft Gdr, Ma Kieft Tdr, Piet Zee, Kobus Smit. Zittend van links naar rechts: Jan Kreb, Cees van Truijen, Dirk Kieft Gzn. Wij danken u hartelijk voor uw hulp; zo kunnen wij alles vastleggen voor ons foto-archief en heeft een foto met een goede beschrijving een grote waarde voor ons nageslacht. Heeft u nog foto's dan willen wij die graag in ons archief opnemen. Dit kan gebeuren door ze te schenken of dat wij er een reproductie van maken. Pieter Schotsman. 49

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 9