Zomeravondwandeling in Krommenie op vrijdag 21 juni Tradities in onze vereniging houden we graag in ere. Daarom gaan we ook dit jaar op de langste dag weer wandelen. Het leek ons dit keer leuk om eens een wandeling te maken door oud Krommenie. Na contact te hebben gezocht met het Historisch Genootschap Krommenie, bleek dat de ze zustervereniging graag bereid is om voor gidsen te zorgen die ons de mooiste plekjes van Krommenie zullen laten zien. In deze Zaanse plaats staan nog veel historische panden. Onze wandeling zal ons o.a. leiden langs vele goed bewaard gebleven Zaanse gevels. We worden vanaf 19.00 uur verwacht in het voormalige weeshuis "Huize Barkeloo" aan de Vlusch. Hierin is het Historisch Genootschap Krommenie gevestigd. We zullen worden ontvangen met een kopje koffie in de "smuigerzaal" waarna we onze zomeravondwandeling om 19.30 uur zullen aanvangen. Tijdens de wandeling zullen we een bezoek brengen aan de oud-katholieke kerk. Dit is een prachtig pand dat zijn oorsprong reeds vindt in de 1T eeuw. Wij hopen natuurlijk dat de opkomst net als in andere jaren weer hoog zal zijn. Tot ziens op 21 juni. (U hoeft zich niet van te voren aan te melden). Routebeschrijving: Komende vanaf Graft-De Rijp over de N246 (de weg langs Markenbinnen), slaat u rechtsaf Krommenie in (Padlaan). U gaat direct over de brug weer rechts langs de Nauernaschevaart. Aan het einde gaat u links (Kruisstraat). Aan het einde rechts. Dit is de Vlusch. U kunt uw auto parkeren op het voormalige industrieterreintje van Krommenie dat te bereiken is via het Visserspad. Dit is een zijstraatje rechts van de Vlusch. Deze straat is nog vóór het voormalige weeshuis. 43

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 3