I Een aantal nieuwe aanwinsten Museumagenda depot on- essante in- lie de aan- 5 tot 1783. haringbuis nuseum in ook de op en de aan- zen die be- g verkocht minder rei- fan de eens ie opleving de tijd van rijgen over en is zeker ik daar nog >uw Leguit- Joep Surie ff De replica van de oude handkar van slager Siem Hottentot uit De Rijp die tijdens de opening van de afgelopen tentoonstelling 'Geduwd en Getrokken' aan het museum werd geschomken door de makers Jan Bruin en Janus Bleij uit Zaandam. Naar aanleiding van de oproep in de vorige Chronyke over voorwerpen uit de TWeede Wereldoorlog hebben diverse mensen gereageerd en het volgen de geschonken: Een brander, gemaakt van een conservenblik en manchetknopen van muntstukken, geschonken door mevrouw Doesburg uit De Rijp. Een tweede schenking kwam van ver. Monseigneur H.J. Barsen uit New beria stuurde een medaille van de Binnenlandsche Strijdkrachten 1944- 1945, met op de achterzijde de handtekening van Prins Bernard. Van Jan Deckwitz uit Uitgeest kreeg het museum een noodkacheltje en een droogrek. De heer Root uit Schellingwoude heeft het museum een fragment van een walviskaak geschonken. Hij had het fragment van ca. 3 meter in zijn achtertuin liggen en zocht er een plek voor. In het nieuwe museum zal het goed van pas komen. Diverse bodemvondsten, waaronder aardewerk gebruiksvoorwerpen, ragmenten van baardmankruiken, twee kelkglazen, een kachelpan, een houten lepel zijn geschonken door de heer J. Vos uit De Rijp. chreven per Buizen T/m 28 oktober 'Koninklijk onderscheiden', de kroon op het (slib)aardewerk. Van 30 juli t/m 28 oktober 'Kijk 'n kiek', van toverlantaarn tot wegwerpcamera. Mededelingen: Boekenmarkt zondag 25 augustus Oproep: Heeft u boeken waar u afstand van kunt doen of die u gewoon kwijt wilt? Breng ze naar het museum, want ook dit jaar hebben we weer een kraam op de boekenmarkt. Bovendien ondersteunt u ons hiermee, want de opbrengst komt ten goede aan het nieuwe museum. Museu!&ul'etin 75

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 35