Naast het open gedeelte en schuur van Geerke komen we aan bij de wo ning van de fam. Oussoren. Dit winkelpand/woonhuis werd vroeger be woond door Eisma, hierachter bevond zich een drukkerij. Werknemer was Chr. Visser. Het pand hiernaast was de werkplaats en woning van kachelsmid Slik- ker,later B.Visser. Waar nu de fam Akkerman ('t Achterom) woont,woonde Daan Spaarman (bekend van het postkantoor). In het pand van B.Ent woonde Thijs ten Wolde (boer). Naast huize Ent, was de bakkerij van Frank van Ammers. J.Roelofsen die er later woonde (na de oorlog) heeft de oven nog gesloopt. Waar nu het huis van de Fam. Mul staat was vroeger een grote houten woning. Hier hebben vele families ge woond waaronder B. Polman. Gaan we terug het Oosteinde op, tegenover Roet. Hier woonde Kees Kwadijk (bijgenaamd Posie Foe), geheelonthouder aldus Klok. Het pandje herbergde ook een winkel en een sigarenmakerij. Nu komen wij bij het huis van de fam. Molenaar. Dit werd bewoond door Barneveld, met zijn mooie grijze baard. No. 21 was het huis van schipper Koning. No. 23 waar ondergetekende zelf heeft gewoond is Jouke de Wit gebo ren. Ook Aaf Heynis heeft hier gewoond, oftewel de wed. Rijkes. Haar zoon Toon was sigarenmaker. Dit beroep oefende hij uit in het pand waar nu Jo Bommer woont, en keek uit op de Beemsterbrug. Gaan we het bredere gedeelte in dan komen wij op no. 27. Dit werd be woond door de wed. Siekman (manufacturier). Waarnu de fam. v. der Meer woont stond vroeger een ander pand. Dit was de kapperszaak, tevens sigarenmakerij en -winkel van de fam. J. Overberg. De as bak die op deze foto staat afge beeld, spreekt voor zich. (foto Kees de Gooyer)

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 20