Het huis dat er daarna door Willem de Wit is gebouwd, is bewoond ge weest door familie J. Roele. De schuur hiernaast was de schilderswerk plaats van Kieft. Op het pleintje woonde Plukker, zijn beroep was kuiper. De naam Plukkerspleintje is hiervan afkomstig. Gaan we naar de overkant. In het cafe, dat nu eigendom is van Bertus Jasper, woonde de familie W. Klok van 1904-1922. In dit huis is A. Klok geboren. Het pand dat ernaast stond, De Druif, was de azijnmakerij van de familie H. v.d.Bosch. Hiernaast had Aid Pilkes een levensmiddelenwinkel, die tot voor kort bewoond werd door de heer J. Lokhorst. Pilkes had ook nog scheepshelling, schuin achter zijn woning. Ook de fam. Kostelijk heeft hier nog gewoond. De domineeswoning was het onderkomen van Hoedemaker, direkteur van Glazenkas. Ook de tapijtwinkel van de fam Heuvel was hier gevestigd aan de oostkant. In het huis van de fam Boots woonde de fam Dubbeld, la ter woonde O Hamstra daar. Op no. 5: nu W.van Braam, woonde Kieft de huisschilder tegenover de werkplaats. Kieft had er ook een klompenwinkel. Hiernaast woonde P. Geerke, die daar een grutterswinkel had. Toen ik in de jaren 60 een kleine reparatie verrichtte aan de voordeur van nu S. Zomerdijk liep Jo langs en vertelde het volgende: Hier heeft iemand ge woond die heeft meegedaan aan de 10 daagse veldtocht van 1831 Zoon Jo voor het pand (amateur-historicus evenals zijn vader). Foto: N.A. Bommer 59

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 19