Op no. 36: de ouders van Fie en Celis van Voorden. (Rijwielreparatie). Op no. 34: Van Leeuwen, werkte bij notaris Nolet. Op no. 32: Piet Noë, hij werkte bij de maalderij ernaast. De eigenaar hiervan was Glazenkas. De woning daarnaast werd bewoond door een werknemer van Glazenkas. Op no. 26 stond het huis van manufacturier Kramer die op de fiets zijn waren verhandelde. Waar nu Siem Roet woont, woonde destijds Reyer Mars. Daarachter woonde Hein de Vries, en daarachter Willem Hartog. In het huis van de Vries heeft ook de familie Van der Stelt gewoond. Hij was afkomstig uit Werkendam en was hei-baas bij de bouw van Fort Spijkerboor. Waar nu de Familie Warnaar woont was het winkelpand van de familie Slikker (kachelsmid). Ook hierachter heeft Reyer Mars gewoond. In het huis met de gebroken kap woonde Kat, hij had een expeditiebe- drijf.(De Rijp-Hoorn), 2 maal per week, per paard en wagen. Later heeft hier K. Spaarman gewoond, hij was van beroep schilder. Op no. 16: Jacob Muller. Deze woonde op steenworpsafstand van zijn werk. Hij voer op de koophandel 5, bij de Fa. S.Visser. Herman van Oene had hiernaast een manufacturen winkel. Klaas Olie die naast Van Oene woonde, werkte ook bij de Fa.S.Visser. In het pand naast Olie woonde Dirk v.d.Heide (Grootvader van N.v.d.Heide). Ook Heystek heeft hier nog ge woond. Bij hem leerde C. Heynis het schoenmakersvak. Op no.8 had Klaas Tuin zijn bloemenwinkel (daarvoor had Jan Bout er zijn galanteriewinkel). Houter, machinist van de tram Alkmaar-Amsterdam, woonde in het pand hiernaast dat nu gesloopt is. Tramstation Klaterbuurt bij De Rijp

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 18