Boekaankondiging bruikbaar, t Nederland onversierd. steengoed die gemaakt ïstonden uit uit de Bijbel of kan met zeer geliefd het gebruik ïdbakkers in jakkingsma- vanwege de iok nog een door dokter irdmankruik dan 15 cm diging. Mis- ers GR, ook tijd het idee van steen- hoop dat u stelling naar Surie, die al d heeft voor bij het zien over hij vast re r. den Engelse 2001 Was het Jaar van het Interieur en dat hebben we geweten. Een stortvloed van publicaties, manifestaties, symposia en tentoonstellingen werd over ons uitgestort, met natuurlijk het gevaar dat, zoals dat in zulke gevallen gaat, het publiek uiteindelijk geheel verzadigd en met verschijnse len van indigestie nahijgend achterblijft, of het object van studie nu Johann Sebastian Bach, Petrus Paulus Rubens, Rembrandt Harmensz van Rijn of eenvoudigweg 'interieur' heet. Maar hoe dan ook, het hele gebeuren heeft ons een aantal mooie boeken opgeleverd. Inhoudelijk, maar ook letterlijk - het boek weegt enkele kilo's - het zwaarst van al die publicaties is Het Nederlandse interieur in beeld 1600-1900, geschreven door C. Willemijn Fock, Titus M. Eliëns, Eloy F. Koldeweij en Jet Pijzel-Dommisse en uitgegeven bij Waanders in Zwolle. Het boek is het resultaat van jarenlang intensief zoe ken in musea, prentenkabinetten, archieven en particuliere verzamelingen naar afbeeldingen van Noordnederlandse interieurs uit drie eeuwen. Dat is ook meteen waarin dit boek verschilt van oudere literatuur over het Nederlandse binnenhuis: die baseerde zich zonder uit zondering op bewaard geble ven interieurs of onderdelen daarvan. De speurtocht heeft een onverwacht rijke oogst aan schilderijen, prenten, te keningen, ontwerpen en - van af de tweede helft van de 19de eeuw - foto's opgeleverd. Het materiaal wordt in chronologi sche volgorde gepresenteerd, waarbij de drie eeuwen die het boek bestrijkt in zes blokken Museut Bulletin 29

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 29