cte of stalen heet stoken want daar- n met zware lijp ooit ge baar maakte n te steken, t Jaap Mole- lar naar het voormalige waarschijn- dan kan het ieder geval Ideetjes ging or het dorp. en, maar zij leze rustige, as verhuisd Spaarman, Ier van me- Czn. is een ïnkelijk on- ingvaart ko- zogenaam- nog wel de choeiing ge- ran eerst Jan in die werk er mijn eer- icht aan ons t van Petten, ijdens die al ;raad moest ogd met een ie reden dat Achterzijde Oosteinde 30 met stoommalerij "De Hoop" en de stoomboot van de Alkmaar Packet. Een prachtig beeld van een nabij verleden, dat niet meer terug te halen is. De vaste brug bij Spijkerboor laat zulke boten niet meer door. (foto: Museum inv.nr. 01908) Het Rijper Wapen als café/biljart waar nu restaurant Vivaldi (tegenwoordig weer onder de oude naam Het Rijper Wapen) is gevestigd kende niet een aanloop van belang, maar was voor het houden van uitvoe ringen en de Rijper Kermis toch wel een belangrijke plek. Hier werden de jaarlijkse gymuitvoeringen gehouden, waarbij de kamer van de familie en de keuken als kleedkamer werden gebruikt. Overal maar dan ook overal lagen naar mijn herinnering kledingstukken. Op het toneel werden zelfs nog reuzenzwaaien vertoond door Kees Klinkhamer, Freek Eijk enz. De ei genaar, Cor Zomerdijk, was naast kastelein ook beurtschipper bij de fa. S. Visser. Het was deze schipper met wie ik een paar reisjes op een KOOP HANDEL heb mogen mee maken, naar Amsterdam en de Zaanstreek. Schip per Zomerdijk liet je ook "sturen" aan het grote stuurrad van de KOOPHAN DEL, hetgeen een geweldige belevenis voor mij was, want een schip is geen auto en reageert heel wat later op je gewenste stuurrichting. Dit leidde bij De Woude tot een panieksituatie en ingrijpen van de echte schipper. Schuin aan de overzijde woonde zijn collega Jaap Mulder, die schipper was op de KOOPHANDEL 1. Naast Mulder woonde de familie Noe met een 121

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 13