EEN HOLLANDSE JONGEN TER WALVISVAART beeldmateriaal, zoeken en scripts gaan maken. - Museum-website 'houtenhuis.nl" verder invullen door het bijeenzoeken van informatie en het schrijven van teksten. - Het opknappen en conserveren van objecten zoals oude gereedschappen, werktuigen en meubels. -Het beschrijven en registreren van oude en recente foto's. - Openstelling museum realiseren: wij zoeken meer vrijwilligers die gaan helpen het museum open te houden en ook rondleidingen kunnen gaan verzorgen. Hiervoor wordt u netjes ingewerkt! De lijst bevat nog veel meer activiteiten met "voor elk wat wils". Wilt u meer weten over onze "doe-lijst" laat het mij weten of neem contact op met Jenny Mulder (tel. 0299-671286). Op de voorjaarstentoonstelling zullen zowel oude - als recente foto's van de Schermer, het Schermereiland en de Beemster centraal staan. De ondersteuning door de Rabobank Purmerend en Omstreken stelt ons weer in staat hier een kwalitatief hoogwaardige en naar ik hoop ook aantrekkelijke tentoonstelling van te maken. De opening van de tentoonstelling zal met de nodige publiciteit zijn omgeven en is voor u misschien aanleiding de tentoonstelling te gaan bezoeken.. Met regelmaat wordt u in de Chronyke geïnformeerd over de uitbreiding van onze museumcollectie. Ik heb onze wensen op een aantal terreinen al eens vermeld maar zal er nu twee aan toevoegen. Op de snuffelmarkt in de sporthal van De Rijp trof ik januari jl. het boekje 'Een hollandse jongen ter walvisvaart' aan. De handelaar had er een briefje opgelegd met de tekst: Gaat over De Rijp Ik heb het boekje gelezen, het is een historisch Jongensverhaal met de walvisvaart uit de 17 e eeuw in De Rijp als achtergrond. In ons nieuwe museum zal deze walvisvaart een voornaam thema zijn en dat brengt mij ook op de eerste wens om onze walvisvaartcollectie met een aantal belangrijke objecten uit te breiden. De tweede wens is concreter. Recent is de collectie van het museum uitgebreid met een smeedijzeren DOOP COS DOKTER 24 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 24