Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, 5 ''H |p 16 januari j.1. hebben wij een belangrijke stap gezet in de richting van ons plan voor een nieuw museum met de oprichting van de "Stichting Beheer voormalig Wees- en Armenhuis De Rijp'. Deze Stichting hebben wij* gevormd om, voor nu en in de toekomst, de subsidies voor de restauratie en het beheer van het museum te verkrijgen. Met Cumulus (de huidige eigenaar van het pand Tuingracht 13) verwachten wij binnenkort afspraken te maken over de nieuwe huisvesting van Thuiszorg en de overdracht van het pand. Intussen wordt het bouwplan gedetailleerd (tekeningen en technische installaties) zodat de aannemer snel kan beginnen. Onze bouwcommissie zal dit alles met strakke hand regisseren. De inrichtingscommissie heeft een inrichtingsplan voor het nieuwe museum opgesteld. Om onderdelen daarvan uit te werken heb ik al eerder om extra hulp gevraagd. Met als gevolg dat er een aantal "nieuwe" vrijwilligers enthousiast aan de slag zijn gegaan. Nu kan ik mij voorstellen dat u mijn oproep om te gaan helpen als vrijwilliger veel te algemeen gesteld vindt en u eerst wilt weten wat er dan allemaal moet worden gedaan. Dat kan, want wij hebben een uitgebreide "doe-lijst 'opgesteld waarop alle inrichtingsprojecten zijn omschreven. De meeste activiteiten doet u samen met andere vrijwilligers/bestuursleden. Als voorbeeld noem ik er hier een aantal: - Winkelinrichting: het uitwerken van de gewenste winkelinrichting en de producten die wij willen gaan verkopen. Informeren bij andere musea, assortiment bepalen, wijze van inkopen, prijsstelling, etc. Voorbereiden van korte audiovisuele programma's bij onderwerpen of objecten in de vaste opstelling: een lijst maken van de voorwerpen en onderwerpen waarbij wij zo'n korte av-presentatie willen. Vervolgens 23

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 23