DE NIEUWE TILBRUG WERD GEOPEND EEN LINT DOORGEKNIPT Belangrijke verbetering.voor het verkeer De Rijp. Dinsdagmiddag kwart over drie knipte het dochtertje van burgemeester Dalenberg, Gcrdi, het over de brug gespannen lint door, waarmee de nieuwe Til brug was geopend. Toen het officiële gezelschap op de brug arriveerde, gluurde een weldadig aandoend najaarszonnetje door de wolken om deze voor De Rijp zo belangrijke gebeurtenis een fleurig aanzien te geven. Onder de aanwezigen merkten wij op mevr. Dalenberg, de wet houders Nat en Poel en de raadsle den Keuning, Roemer en Sassen. Van de Provinciale Waterstaat wa ren aanwezig de ingenieurs Vink en Stelling, zomede de gemeentearchi tect de heer De Jong en de aanne mer, de heer Veerman van West woud. Burgemeester Dalenberg wees op de reusachtige verbetering, wel ke met het tot stand komen van deze brug was aangebracht Hij bracht dank aan allen die hadden meegewerkt aan de totstandkoming van dit werk, in het bijzonder aan de ingenieurs van de Prov. Water- staat de heren Vink en Stelling, aan gemeentearchitect De jong en aan de aannemer Veerman En aan het eind van deze ope ningsrede fladderde het lint door een enkele handbeweging, na: r twee zijden uiteen. De nieuwe Tilbrug was geopend en burgemeester Dalenberg zelf kan met zeer grote voldoening neerzien op dit bouwwerk van sta d en beton, dat in zijn nog zo korte ambtsperiode tot stand is gekome 1, als een niet genoeg te waarderen verbetering, zowel voor het door gaande als voor het plaatselijke ver keer. Deze brug is een waardige af spiegeling van de vooruitstrevende geest van burgemeester Dalenberg. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar "Het Stadhuis van (Krantenartikel uit november 1948) 20

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 20