Mededelingen Ter afsluiting van het seizoen was er een inloopmiddag over kleine bodemvondsten. Peter Eggers wist alle vragen op deskundige wijze te beantwoorden. Verrassing van de middag was ongetwijfeld het in Graft gevonden beeldje uit de zeventiende eeuw met de voorstelling van Eva. Waarschijnlijk heeft het gediend als heft van een vork of mes. Wij zijn al volop bezig plannen te maken voor het nieuwe museum seizoen. Met de Stichting Noord-Hollands Slibaardewerk zullen wij een nieuw thema presenteren in de grote middenvitrine in de voorkamer op de eerste verdieping. Gelet op de enthousiaste reacties zullen wij zeker weer een aantal extra activiteiten organiseren. Heeft u hier ideeën voor dan verneem ik die graag van u. Dat in augustus van dit jaar De Rijp tot een van de mooiste dorpjes van ons land werd gekozen versterkte ons idee dat wij met het Schermereiland toch in een bijzonder gebied wonen. Ons plan voor het nieuwe museum sluit perfect aan bij deze waardering en stelt ons nog beter in de gelegenheid om dit gebied en zijn historie aan de bezoekers te tonen. De "Club van Honderd" speelt een cruciale rol in de financiering van deze plannen. In het Chronyke van september bent u uitgebreid geïnformeerd over de "Club van Honderd" en hadden wij toen 87 deelnemers, ik kan u vertellen dat dit er nu 90 zijn. En ik kan u melden dat wij nog steeds actief zoeken naar meer deelnemers. Dusals u interesse heeft? Aldert Pilkes Voor het komende seizoen heeft het museum twee tentoonstellingen gepland. In het voorjaar een fototentoonstelling waarin het Schermer eiland centraal staat. Op de tentoonstelling zullen zowel oude - als recente foto's van het gebied te zien zijn. De zomertentoonstelling zal een afscheid zijn van het huidige museum pand. In een overzicht van bijna veertig jaar tentoonstellingen nemen wij u even mee terug in de tijd. Bij sommige onderdelen gaat u ver terug in de tijd en soms maar een paar jaar. (tentoonstellingsprogramma onder voorbehoud) 160 Museumbulletin m

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 40