n van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, v 4 hebben zojuist de jaarlijkse avond voor alle vrijwilligers van het museum gehad. Traditie-getrouw zorgt het bestuur dan voor een tafel met heerlijke gerechten. De gerechten hadden dit jaar, met de komst van de Euro in gedachten, als verbindend thema Europa. Met het bezoek 's middags aan museum Westerhem in Midden-Beemster was dit, gelet op de reacties, een geslaagde bijeenkomst. In oktober hebben wij weer een aantal activiteiten georganiseerd waar veel belangstelling voor was. Bij de tentoonstelling "Voor de brave jeugd" hebben wij in samenwerking met de Rabobank Purmerend en Omstreken een aantal activiteiten voor de jeugd gehouden. De kleurwedstrijd met de kleurplaat van het stoombootspel leverde schitterende resultaten op. De trotse prijswinnaars werden beloond met een, door de Rabobank beschikbaar gesteld, cadeau. Waarbij er voor alle deelnemers nog een aardig presentje was. Het maken van "centsprenten" was ook een succes. In de maand oktober waren deze door kinderen gemaakte stripverhalen te zien bij de tentoonstelling "Voor de brave jeugd". Vast staat dat wij aardig wat tekentalent in ons midden hebben! De lezing "Ziet hoe Sint Nicolaas zijn leven soms waagt" door de heer Frits Booy met aansluitend de weekendtentoonstelling "Sint Nicolaas verbeeld" gaf een goed beeld van de voorwerpen en gebruiken rond de Sint Nicolaas-viering. 159

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 39