Ten tijde dat de predikant Wouter Adriaansz beide plaatsen bediende, vorderde men geen bewijs. Nu de zaken gekeerd waren, vond men het der halve billijk om aan art. 61 der Synode te voldoen om geen lidmaat toe te laten uit de Rijp, zonder attestatie, en ook zoodanig uit te sluiten van deel neming aan het Avondmaal. Ter besluit het volgende aangaande de uitgebreidheid dezer Herv. gemeente. Het aantal nieuwe leden dat in deze kerk jaarlijks bevestigd werd, varieerde van dertien tot vijf twintig in de jare van 1622 - 30. In den jare 1679 leed de Grafter kerk een gevoelig verlies van zestig leden door overlijden. Betreffende het aannemen, welk een verschil bij thans, nu men om het andere jaar hoogstens tien nieuwe leden bevestigd. De statistiek van het jaar 1809 wijst voor Graft als kerkelijks gemeente 224 gereformeer den aan tegen 163 katholieken 4 doopsgezinden en 2 lutheranen. Pieter Schuurman Graft Anno 1911. Dit artikel is door Nico Stroet overgenomen van een fotocopie van het orginele handgeschreven, en soms moeilijk te lezen artikel van Pieter Schuurman uit Graft. 1"22 April 1643 Machtiging van het Hof v Holl. voor die van Graft om hunne extra ord. omslagen tot dekking der kosten van twee nieuwe klokken f 8.- per tolpond in te vorderen bij parate executie. (Prov. Archief) 2. The Newgate, de Staatsgevangenis te Londen is eenige jaren geleden afgebroken. 3. Jan Willemsz Kramer, een geboren Grafter, is later predikant geweest bij de Gereformeerde gemeente te Amsterdam. 4. De grafzerk van dezen predikant te vinden onder de Diakensbank en is voorzien met bijbelsche inscriptie. 5. 1645, 26 Juni Verklaring van de kerkmeesters van Graftdijk, die van Graft en Noordeinden de administrateurs van den Extra Ord. Buidel, dat zij de goederen van de Diakonie en van den Buidel, die tot nog toe gemeen waren, hebben gedeeld waarvan die van Graftdijk hebben ontvangen f 725.- (Prov. Arch) 141

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 21