ulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, ize voorjaars-tentoonstelling 'Millimeter-werk' is zeer goed bezocht en heeft ons veel enthousiaste reacties opgeleverd. Ik wil de twee bruikleengevers en de «L mi JPw* samenstellers dan ook een compliment maken voor hun bijdrage aan dit succes. Mnhlil'lut-g in het museum-seizoen naderen wij de laatste twee maanden van onze openstelling. Met de tentoonstelling Voor de brave jeugd' tonen wij U centsprenten en antiek speelgoed. Deze centsprenten zijn alle afkomstig uit onze eigen collectie en deskundigen hebben mij verteld dat wij best trots kunnen zijn op deze verzameling die een aantal bijzondere exemplaren bevat. Deze tentoonstelling is voor U te zien tot en met het laatste weekeinde in oktober! In de komende periode zullen wij nog een aantal activiteiten voor kinderen organiseren en zal er een lezing worden gehouden. In mijn vakantie heb ik o.a. het boek over Fries Aardewerk van de fabriek Kingma te Makkum gelezen. Waarom ik u dit vertel? Omdat uit de overzichten van de verkochte producten (sieraardewerk, tegels, tableaus en schotels) tussen 1784 en 1826 blijkt dat het aardewerk van deze fabriek ook op het Schermereiland werd verkocht en gebruikt. Want in 1793 neemt Joh. Pieters uit De Rijp 120 schotels af voor een totaal-bedrag van fl. 14,00 en in de periode 1806 - 1811 neemt (in 6 afzonderlijke bestellingen) Corn. Olie uit Graft in totaal 2932 schotels af voor een bedrag van fl. 446,53. Bovenstaande is maar een stukje uit de veel omvangrijkere historie van het Schermereiland op het gebied van het Aardewerk. 113

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 29