Aanwinsten voor de fotoverzameling Tenslotte is er ook nog een bijzondere aanwinst voor de fotoverzame ling van de Oudheidkundige Vereniging. Om te beginnen twee familieal bums, die samen een periode van ongeveer een eeuw bestrijken. Deze al bums bieden niet alleen de gebruikelijke statige portretfoto's en de infor mele kiekjes, maar ook een aantal fraaie en zeldzame opnamen van het le ven op en rond een boerderij. De albums blijven uiteraard als zodanig en compleet bewaard; wel zijn in verband met de zuurbevattende tussenbladen een aantal van de belangrijkste foto's opgezet in speciale, doorzichtige en weekmakervrije polyesterhoesjes op zuurvrij karton. Een van beide albums is in leer ingebonden, vermoedelijk door Grietjes vriendin Nel Rol uit de Starnmeer. Bijzonder zijn ook de ruim zestig originele prentbriefkaarten van vooral West-Graftdijk. Gezien het streven van de OHV-Archiefcommissie om zoveel mogelijk authentiek materiaal in de collectie afbeeldingen op te nemen, vormen de fotoalbums en de prentbriefkaarten een zeer bijzondere aanwinst. Als illu stratie van deze aanwinst hebben wij een vijftal afbeeldingen gekozen (de voorplaat en de afbeeldingen 3-6). Afb. 3 - Een foto uit het familiealbum. Op het zwarte papier is met witte inkt geschreven: 'Met vader te melken'. In het bootje zitten Pieter Besse en zijn in 1910 geboren dochter Grietje. Afgaande op haar grootte zal de opname rond 1916 gemaakt zijn. De Eilandspolder was toen nog bij uitstek een vaarpolder (OHV inventarisnummer 16930). 108

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 24