id Wandelen over historische dijken le Stichting project op- Ie nog aan- ts gaat het iet type, de worden de eeld die uit geleden. De :omen door arische ver- rvan fietsen i in Noord- vrijwilligers Namens de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp heeft Nico Stroet de taak op zich genomen om als vrijwilliger alle stolpboerderijen in de gemeente Graft-De Rijp en Noordeindermeer te inventariseren. Hiervoor zal hij de komende maanden bij bewoners van stolpboerderijen in deze regio aankloppen voor informatie en toestemming vragen voor het maken van foto's. Met deze inventarisatie komt een overzicht van het stolpenbestand in de provincie beschikbaar. Voor de Boerderijenstichting van belang als middel tot het vergroten van de kennis en het behoud van de landelijke bouw kunst. Zo kan, met de hantering van de gegevens, alert worden ingespron gen als stolpen worden bedreigd. Regelmatig is er met de verenigingen contact en een aantal ervan hebben de inventarisatie in hun omgeving kunnen afronden. De inzendin gen, vergezeld van nieuw gemaakte foto's, zijn zeer verzorgd en geven een prima beeld van waar en hoe de stolpen er bij staan. Opvallend is dat er van de getelde stolpen slechts weinige aan een be schermde status voldoen; het blijkt dat de bewoners in de meeste gevallen zorgvuldig met hun stolp omgaan en de boerderijen niet zijn weg te denken uit dorpsbeeld en landschap. De inventarisatie past in de hoofddoelstelling van het Jaar van de boerderij, in 2003. Op 23 en 24 september a.s. Organiseert Landschapsbeheer Noord- Holland in samenwerking met de Historische Vereniging Bergen de manifestatie "Dijkendichters". Dit evenement bestaat uit twee wandelingen (4 of 14 km) in de prachtige omgeving van Bergen. De route loopt over historische dijken en langs andere cultuurhistorische plekken. Tevens zijn tijdens de wandeling gedichten te zien over het landschap, de dijken en het water. Geïnteresseerden kunnen op beide dagen tussen 10.00 en 16.00 uur starten achter het Gemeentehuis van Bergen (N-H). Daar is het program maboekje verkrijgbaar a fl 5,= met de route omschrijving en een uitgebrei de toelichting over het evenement, de dijken en het landschap. Voor meer informatie en het aanvragen van een routebeschrijving naar het Gemeentehuis van Bergen kunt u bellen met Landschapsbeheer Noord- Holland, tel 023-5143080. 97

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 13