Centsprenten en antiek speelgoed Mijn tweede bericht is eveneens droevig. Geschokt namen wij kennis van het overlijden op 19 april j.1. van de heer Aad van Oosten. Van 1995 tot 1997 was Aad bestuurslid van ons museum en in die periode ook betrokken bij de aanzet van onze plannen om te verhuizen. Toen wij hem vorig jaar vroegen ons te helpen bij de fondsenwerving stemde hij direct in. Zijn waardevolle bijdrage aan dit proces heeft te kort geduurd. Met kennis van zaken heeft Aad ons geholpen en zijn ervaringen met ons gedeeld. Als persoon was het steeds een plezier hem te ontmoeten, met warmte en gevoel trad hij iedereen tegemoet. Wij gedenken hem vanwege deze belangrijke steun aan ons. Op 15 mei kregen wij het bericht dat de Provinciale Staten definitief heeft ingestemd om onze verhuizing met een bedrag van 1,75 miljoen gulden te steunen. Dit betekent een zeer belangrijke stap op weg naar ons doel. De fondsenwerving kunnen wij hiermee nog niet stoppen, voor een aantal onderdelen van het plan moeten wij nog financiën vinden. Het bestuur hoopt wel in de herfst met de bouw- en verbouwings activiteiten te kunnen beginnen. Als alles volgens plan verloopt kan het vernieuwde museum eind 2001 gereed zijn en begin 2002 open gaan voor publiek. Ik sluit af met een oproep aan u allen om onze tentoonstelling 'Millimeterwerk' te bezoeken, als u dat al niet heeft gedaan. De knappe en kunstige miniaturen van Cees Eijking en Trees Beerta zijn een lust voor het oog! an 2 juli t/m 20 oktober is de 2de verdieping van het museum ingericht met centsprenten en antiek speelgoed. De centsprenten of kinderprenten verschenen vanaf het einde van de 17de eeuw tot aan het begin van de 20ste eeuw in grote oplagen over heel Europa. Zij droegen bij tot de ontwikkeling en instandhouding van een gemeen schappelijke volkscultuur. Tot in de 18de eeuw kunnen deze prenten met verbeeldingen van onder andere volksverhalen, sprookjes, historische ge beurtenissen, bijbelvertellingen, gerangschikt worden onder de noemer Aldert Pilkes Bulletin 79

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 31