IJspret 'DE CLUB VAN 100' nu al een groot succes! Op zondag 16 januari werd in het museum een kleine tentoonstelling gehouden. De recent geschonken slee, (ca. 1884) beschilderd door Willem Spaarman uit De Rijp voor Maarten Admiraal en zijn zusje, was aanleiding om de ach terkamer met het thema 'IJSPRET' in te richten. De slee werd die middag voor het eerst tentoongesteld. Ook lagen er enkele z.g. zwierstokken waarvan de oudste uit 1888 da teerde. Deze stokken werden in de noordelijke provincies gebruikt om met meerdere personen grote afstanden af te leggen. Vaak werd aan de stok of met z'n tweeën opgelegd" gereden. Vooral in Friesland waren wedstrijden met "drie aan de stok", twee man nen en de vrouw in het midden en het rijden van mannen en vrouwen sa men, van begin 1800 tot de eerste helft van 1900 erg populair. De Rijper IJsclub verleende deze middag zijn medewerking. Voor het museum stond het Rijper stempelhok. In het museum lag o.a. het notulen boek ter inzage en was dhr. Thaam aanwezig om over schaatsen en ijsver maak te vertellen. Het was een geslaagde middag. Meer dan honderd men sen kwamen even langs. In oktober 1999 is het museumbestuur, gesteund door het Comité van Aanbeveling en de Rotary Purmerend-Polderland, 'DE CLUB VAN 100' ge start. Door één of meer certificaten van F 1000.- aan te schaffen, kan men lid worden van 'DE CLUB VAN 100'. Daar tegenover staan verscheidene privi leges: O.a. een op zwaar Oud-Hollands papier gedrukte Kaart van Uitwaterende Sluizen uit 1825 en gebruik van de stijlkamer en expositieloods in het nieu we museum. Dat veel mensen het museum een warm hart toedragen, mag blijken uit het feit, dat er inmiddels 76 certificaten zijn uitgegeven. Wilt u ons helpen om de 100 vol te maken? Dan kunt u bellen met: v' Neeltje Blokdijk 0299-672430 >6 jessie Borstlap0299-671536 46 Museum 3u'letin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 45