Medailles en Eilandspoldertochten Een lang gekoesterde wens van de ijsverenigingen die in de Eilandspol der actief waren, ging in vervulling, toen op 10 december 1962 "De Kring Eilandspolder" werd opgericht met als doel om gezamenlijk toer- en wedstrijdtochten te organiseren. Een lid van de Rijper Ijsclub maakte de tocht eerst per fiets, voorzien van een geijkt touw, om de lengte te bepalen. Men hield het op 30 kilometer. Aldus het notulenboek van de Rijper IJsclub. Afhankelijk van de 'winter' werden het lange- of korte verslagen. Zo vermel den de notulen de volgende winters: 1988-1989 Helaas weer geen winter, dus we kunnen kort zijn. Wel heb ben we nieuwe startkaarten laten drukken. Het magazijn van dhr. Butter ligt hartstikke vol. Maar helaas voor hem (en ook wij) moeten ze daar nog maar een jaartje blijven liggen. 1989-1990 En weer geen winter. Dus ook nu kunnen we kort zijn. Wel kunnen we melden dat voor alle (verkavelings) bruggen rubber matten zijn gemaakt. 1990-1991 Op 6 februari was het dan eindelijk zover, na 3 ijsloze winters kon de Eilandspoldertocht weer verreden worden. Dat Nederland schaatsgek is bleek ook wel, vjant de deelname was erg groot, 3089 deelnemers en dat voor een woensdag. En dan is het zondag 10februari. Het was 's nachts licht gaan sneeuwen en dat had tot gevolg dat er geschoven moest worden, voor de ene vereniging een pracht en voor de andere weer een drama. 4788 per sonen reden de tocht. Volgens de penningmeester kon men dit jaar van een record spreken want in de 4 verreden tochten (wo.za.zo.wo.) waren er 14.511 schaatsers van start gegaan. Vanaf 1962 zijn er 78 Eilandspoldertochten verreden. Per tocht wordt een medaille uitgegeven. De le tocht werd gereden op 29 december 1962. Op die medaille staat een schaatser afgebeeld. De afbeelding komt als volgt tot stand. 1In de polder wordt een foto gemaakt van een herkenbare plek zoals een brug, koek en zopie tent of stempelpost. 2. Van de foto wordt een tekening gemaakt. 3. De tekening wordt afgebeeld op de medaille. Degene die de tocht heeft volbracht krijgt de medaille thuis gestuurd. Dat het niet altijd vanzelf ging vermelden de notulen van 1985-1986. Een klein minpuntje van deze winter was wel de verzending van de medailles, in Mei '86 kregen we pas de medailles van Caprolucx opgestuurd. De notulen van 1999 - 2000 zullen kort zijn, wederom was er geen winter. 38 Museuff Bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 37