Taall eren ivyfel ial i ons naby ït zo het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, oor ons museum zal 2000 een zeer belangrijk jaar worden. In de komende periode zal duidelijk worden of ons verhuisplan gerealiseerd kan worden. Het provinciale bestuur moet zich nog uitspreken voor definitieve steun voor onze plannen. En wij hebben nog een aantal leden nodig voor de "Club van Honderd". In deze Chronyke zal uitgebreid aan dacht worden besteed aan de "Historische Kaart van Uitwaterende Sluizen", het schitterende welkomstgeschenk voor deze "Club van Honderd". Op zondag 16 januari j.1. hebben wij in het museum een zeer geslaagde tentoonstelling gehad rond het thema IJspret. Met voor het museum een echte stempelpost en een geheel in stijl ingerichte etalage bij schildersbedrijf Janus Roele! Samen met de Rijper IJsvereniging zijn allerlei voorwerpen getoond over het vermaak in de winter. Een prominente plaats werd hierbij ingenomen door de prachtig beschilderde negentiende-eeuwse slee. Over deze slee treft u ook uitgebreide informatie aan in dit Chronyke. Het bijzondere gebaar van de heer en mevrouw Blaauw - van Muijlwijk om deze slee te bestemmen voor de inrichting van ons nieuwe museum wil ik hier niet onvermeld laten. Want voor de inrichting zijn er nog wel meer voorwerpen die onze collectie goed zouden kunnen aanvullen. Een voorwerp dat wij graag willen verwerven is een prachtig 17de eeuws vuurscherm afkomstig van het Schermereiland. Een buitenkans die wij niet willen laten lopen. Volop zijn wij ook bezig met het nieuwe museumseizoen. Er zullen ook weer een aantal activiteiten worden georganiseerd voor kinderen en wij denken nog na over onderwerpen voor een lezing. Als u suggesties heeft verneem ik die graag van u! Aldert Pilkes 29

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 28