Slibaardewerk eerst ons museum bekijken voordat zij een besluit nemen om ons te steunen bij onze verhuisplannen. Met zo'n tentoonstelling laat je enerzijds zien wat je als museum doet maar anderzijds ervaart men dan ook de beperkingen van het huidige pand. In deze Chronyke treft u ook informatie over de "Club van Honderd" aan. Veel mensen hebben enthousiast gereageerd op dit initiatief. Ik hoop dat u dit ook doet en besluit om een certificaat aan te schaffen. Eind november is er de jaarlijkse avond voor alle vrijwilligers van het museum. Als bestuur zorgen wij dan voor een tafel met heerlijke gerechten. Dan halen wij herinneringen op van het afgelopen museum-seizoen en maken wij samen plannen voor volgend jaar. Samen ja, want mede door de inzet van onze vrijwilligers kunnen wij weer terugzien op een geslaagd seizoen. Heeft u ook interesse? Ik nodig u hierbij uit om u aan te melden. Aldert Pilkes Sinds december 1998 bestaat er een samenwerkingsovereenkomst tus sen het Rijper Museum en de Stichting Noord-Hollands Slibaardewerk. Op zondag 31 oktober j.1. werd in het museum een speciale inloopmid dag georganiseerd. Deze middag was een afsluiting van een zeer succesvol le tentoonstelling over slibaardewerk, die al sinds april in het museum te bewonderen was. Slibaardewerk bestaat uit gebruiksvoorwerpen van rode klei waarbij de versieringen zijn aangebracht in gele of groene klei. Dit aardewerk werd vooral in Noord-Holland gemaakt en gebruikt. Aan de heer Sjek Venhuis van de Stichting Noord-Hollands Slibaarde werk, deskundige op het gebied van aardewerk uit vooral de zestiende en zeventiende eeuw, kon men die middag vragen stellen over meegebrachte scherven. Ook vertelde hij, aan de hand van fragmenten, hoe de restauratie van Slibaardewerk verloopt. De belangstelling was groot, in het achterkamertje werden meerdere meegenomen scherven getoond en vragen gesteld. Het was een geslaagde afsluiting. Neeltje Blokdijk 150 Museum ful'etin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 34