Gebruik van de fotoverzameling Stroomlijning van de werkzaamheden Vrijwilligers medewerking van mevr. J. Spaarman, de heer en mevrouw Leguit-Spaarman en de heren W.P. Spaarman, M.C. Verkerk en J. Oldenburg veel buitengewoon complete en aardige beschrijvingen op van het gereproduceerde werk. Als uitvloeisel van het fotowerk verschenen in 1998 een tweetal publicaties in 'Een nieuwe Chronyke' Naast de hierboven al genoemde schenkers werden in de verslagperiode originele foto's en/of prentbriefkaarten geschonken door B. Bonnema, C. Booy, mevr. H.H. Gevers-Potgieser, J. Kaptein, M. Schapelhouman, G. Schoemaker, J.M. Schouten, J.J. Vink en J. Woestenburg Wzn.. De verzameling werd regelmatig gebruikt als bron van illustraties voor 'Een nieuwe Chronyke'. Daarnaast wisten ook bijna twintig particulieren de weg te vinden naar de fotoverzameling. Ook werd samen met het Rijper Museum een selectie gemaakt van foto's voor een nieuwe tentoonstelling in het Grafter raadhuis (Graft rond de eeuwwisseling). De archiefcommissie begon met het aanleggen van een 'Register van aanwinsten', waarin de elementaire gegevens van alle binnenkomend materiaal (archiefmateriaal, foto's etc.) wordt vastgelegd. Om het overleg met eigenaren van fotomateriaal te vergemakkelijken zijn reproductie- en schenkingsovereenkomsten ontwikkeld. Verder is er een handleiding gemaakt voor het invullen van de inventariskaarten en het invoeren van de gegevens in de computer. Al met al kunnen we constateren dat de fotoverzameling een nieuwe start gemaakt heeft. Wij zijn blij dat heel wat mensen de verzameling weten te vinden en te benutten. Met een paar vrijwilligers erbij zullen we de bestaande achterstand sneller weg kunnen werken en nieuwe initiatieven kunnen ontplooien. Het vrijwilligerswerk houdt onder meer in het in hoesjes zetten van foto's, het maken van beschrijvingen, het invoeren van beschrijvingen in de computer en het bezoeken van mensen om (informatie over) foto's te verzamelen. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met Leo den Engelse (0299 673044), Jaap Feenstra (0299 671465) of een van de OHV-bestuursIeden. Leo den Engelse 24

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 24