op zolder Raadhuis Gral Verslag over 1997 en 1998 Een nieuwe start De Fotoverzameling Documentatie- en Foto-afdeling van onze Vereniging Op de zolder van het Grafter raadhuis bevindt zich een gestaag uitbreidende verzameling van archiefstukken, foto's, knipsels en ander documentatiemateriaal met betrekking tot het Schermereiland, de Starnmeer en omgeving. Om praktische redenen is het werk in twee onderdelen gesplitst: Archief Documentatie en de Fotoverzameling. Er is een intensieve samenwerking tussen deze twee onderdelen. Hieronder vindt u een verslag over de afgelopen twee jaar. Op zondagmiddag 25 oktober 1998 was er van l tot 5 uur een 'open dag' met gelegenheid voor belangstellenden om zichzelf ervan te overtuigen welke schatten er op de archiefzolder van het Grafter raadhuis bewaard worden. Er kwamen twintig bezoekers, waarvan velen zich lange tijd in het fotomateriaal verdiepten. Bij die gelegenheid werd ook de vernieuwde aanpak van het archief en de fotoverzameling gedemonstreerd. Met het vertrek van mevr. E. Denie en de heren J. Oldenburg en C.W. Pauw werd voor de foto-verzameling een periode afgesloten. Een lange en belangrijke periode waarin door een groot aantal mensen veel waardevol fotomateriaal was verzameld en deels ook was beschreven. Degenen die het fotowerk overnamen (Leo den Engelse en Jaap Feenstra) zagen het begin 1997 als hun eerste taak om, samen met de andere leden van de OHV- archiefgroep, de bestaande opzet kritisch door te nemen en aan te passen aan de ontwikkelingen die inmiddels op dit gebied hadden plaatsgevonden. 20

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 20