In memoriam Annie Pauw-Dekker. Eerste kerstdag jl. is in het "Erasmushuis" te Zaandam mevrouw Annie Pauw-Dekker overleden, op 88-jarige leeftijd. De leden van onze vereniging kennen haar ongetwijfeld als de schrijfster van talrijke jeugdherinneringen, die ze gedurende tal van jaren aan onze Chronyke toevertrouwde. Het is dan ook stellig niet overdreven als we beweren dat met haar een goede vriendin van onze vereniging is heengegaan. Haar overlijden kwam zowel voor ons als voor haar kinderen volkomen onverwacht. Wel was mevrouw Pauw in het voorjaar van 1998 enigszins gehandicapt geraakt, doordat zij ineens niet meer goed uit de voeten kon, zodat zij na onderzoek en verblijf in het ziekenhuis niet meer kon terugkeren naar haar woning in de Gortershof te Zaandijk. In plaats daarvan kon zij worden verzorgd in het "Erasmushuis" te Zaandam. Mevrouw Pauw heeft altijd met plezier over haar kinderjaren in De Rijp geschreven en verteld. "Ik weet nog zo veel", placht zij altijd te zeggen in haar telefoongesprekken over die Rijper jaren. Dat liet ze dan ook blijken, want een telefoontje van een half uur was allerminst zeldzaam. Wel genoeglijk, want ze was helder van geest, sterk van memorie en begiftigd met veel gevoel voor humor. Ze kwam ook nog graag in De Rijp. Zo was ze min of meer regelmatig bezoekster in de boerderij "Na Rijp Beraad", waar men ook genoot van haar levendige vertellingen over het De Rijp van voorheen. Als bewoonster van "de Gortershof' kwam ze jaarlijks met de groep bejaarden van de soos "de Boet" naar De Rijp voor een viswedstrijd aan de Tuingracht en de aansluitende maaltijd in "Het Wapen van Munster". Als redactie van de Chronyke zijn we haar zeer erkentelijk voor de kleurige beschrijvingen uit haar jeugd. In die geest houden we haar nagedachtenis in ere. Cor Booy 11

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 11