:ijn ame in het Museum uit aur van de >rend schild ikast aan de im aan een i structurele een goede aan dit alles danken aan entebestuur us genomen ;t of je klein m te kunnen enny Mulder I? e.o. kan ik aar wel heel i te vertellen te komen of afstaan, wel er maar op l zijn met de orwerpen of n een bordje hij zich ook strijd tegen nstellingen. Organisaties die niet willen of kunnen voldoen aan de basiseisen die je aan een instituut dat zich met de naam "MUSEUM" tooit mag stellen. De meeste musea hebben niets te vrezen van het museumregister. In tegendeel de bereidheid om tot registratie te geraken maakt duidelijk aan anderen dat je je museale verantwoordelijkheden serieus neemt en dat je, groot of klein, draaiend op betaalde krachten of vrijwilligers, er alles aan doet om je collectie zo goed mogelijk door te geven aan het nageslacht en dat je de bezoeker waar voor zijn geld wilt geven. Nadat de musea aan de hand van de basiseisen bekeken zijn, zijn er vier mogelijkheden te weten: 1. Het museum voldoet aan alle basiseisen en je wordt bijgeschreven in het landelijk museum register. 2. Het museum heeft de goede intenties maar heeft door verschillende redenen nog niet alle basiseisen kunnen verwezenlijken. Dit museum wordt voorlopig ingeschreven met de opmerking op welk gebied nog verbetering nodig is. Over vijf jaar wordt gekeken hoe ver het museum gevorderd is. Aan de hand hiervan wordt de voorlopige inschrijving verlengd of wordt men volledig opgenomen in het register. "Voorlopig" betekend dus dat men wel ingeschreven staat. 3. De instelling voldoet niet aan de basiseisen en geeft te kennen daar ook niet naar te streven. Ook kan het zijn dat men wellicht voldoet maar geen interesse heeft om opgenomen te worden, niets aan de hand men wordt alleen niet in geschreven. 4. Er komt een situatie aan het licht waarin het reglement van het register niet voorziet. De beheerders van het register zullen hierover in beraad gaan. Tot er duidelijkheid is wordt de aanvraag aangehouden. Dit waren een heleboel woorden om uit te leggen dat we straks minder woorden nodig hebben om iets over de intenties van een museum te zeggen. Na verloop van tijd zal duidelijk worden of het wel, of niet geregistreerd zijn invloed heeft op bijvoorbeeld deelname aan bepaalde projecten, het verkrijgen van bruiklenen en de toekenning van subsidies of andere ondersteuning. Tot die tijd betekent volledige registratie een soort pluim op je hoed. Dat wil niet zeggen dat er niets te verbeteren is maar wel dat je als museum uit het goede hout gesneden bent. En dat is goed om te weten als je naam 'in 't houten huis' is. Het geeft ook aan dat het enthousiasme en de inzet van alle betrokkenen bij het Rijper Museum herkend en erkend is zodat we met vertrouwen een uitdagende toekomst tegemoet kunnen gaan. Mijn felicitaties met jullie volledige registratie. Rik Doornberg Regionaal Museum Consulent Zaanstreek/ Waterland e.o. Museuff. BuHetin 133

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 33