Cursussen voor de wintermaanden De heer Koppen verwondert zich over deze houding, daar pas in de Bestuursvergadering, gehouden vlak voor deze algemene vergadering, besloten was voor te stellen niet tot Bestuursverkiezing over te gaan en de zittende Bestuursleden aan te laten blijven, totdat het gerechtelijk onderzoek is beëindigd. Het Bestuur wilde thans niet hangende dit onderzoek de vergadering laten uitspreken. De Voorzitter is van meening veranderd en meent dat de heer Koppen iets scherp is geweest in zijn uitlatingen. De heer Kool wil ook zoo als thans de heer Koppen voorstelt. De heer Boekei vindt dat de leiding te kort geschoten is. De heer P.Kuijn vindt den Voorzitter niet op zijn plaats, waarop laatstgenoemde antwoordt, dat de heer Kuijn jr. niet onbevoor oordeeld tegenover de zaak staat. De heer v.d. Oord denkt, dat het Bestuur niet alles mededeelt. De Voorzitter stelt voor bij zitten en opstaan over het Bestuursvoorstel te beslissen (geen verkiezing zolang het onderzoek hangende is). Echter verbindt de Voorzitter voor hem de voorwaarde hieraan, dat indien meer dan tien leden besluiten op te staan, tegen het voorstel stemmen, hij als Voorzitter en Bestuurslid niet langer wenst aan te blijven. Een 14-tal leden staan op. De Voorzitter treedt af. Mevr. Slooten-Smit en de heer C. Molenaar vinden het onjuist dat de Voorzitter door het opstaan van een veertientaleden concludeert dat hij moet vertrekken. Zij willen niet op de gerechtelijke uitspraak vooruitlopen, waarna de Voorzitter op zijn ontslagname terugkomt, doch hangende het onderzoek wenscht de Voorzitter zijn taak aan de andere Bestuursleden op te dragen. Hierna sluiting. Cor Booy Ook dit jaar worden er op verschillende plaatsen weer cursussen gegeven door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland. Hoorn. Landbouw- en boerderijgeschiedenis. Heemskerk. Bestuur en rechtspraak. Haarlem. Aspecten van stedelijk leven. Alkmaar. Waterschapgeschiedenis. Koog a/d Zaan Huizenonderzoek. Inlichtingen bij de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord Holland, telefoon 023-53188436 88

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 16