Weer komen de convocaties ter sprake. Mevr. Slooten-Smit voelt er weinig voor. Evenwel wordt een desbetreffend voorstel van den heer v.d. Laan aangenomen. De heer Waterdrinker Sr. uit de verzuchting hoe het mogelijk is, dat de commissie zoo maar eventjes een rekening kan nakijken, waar het Bestuur geen wijs uit kan worden. De Voorzitter kan moeilijk deze opmerking accepteeren, doch deelt mede, dat de rekening 1932 gemakkelijk is na te gaan. Weer brengt de heer Koppen het reserve-potje ter sprake en wil niet hebben, dat dit het heele Bestuur wordt kwalijk genomen. Spreker legt er nog den nadruk op, dat hij niet kan aannemen, dat het een potje van giften en gaven is. Spr. vernam bij geruchte dat er gewerkt moest worden met kleine saldo's ter verkrijging van de provinciale subsidie en volgens spr. heeft de vorige Secretaris op hoog bevel van den Voorzitter de notulen overeenkomstig daarmee moeten inkleeden. De vorige Secretaris moet verklaard hebben aan de heeren Koppen en Tentij, dat er bedragen verwerkt moesten worden. De heer v.d. Beidt zegt niet de bedoeling gehad te hebben, iemand te beschuldigen. De heer Brouwer, bestuurslid, Graftdijk, heeft nooit van een potje geweten. Thans stelt de Voorzitter voor het debat te sluiten en verzoekt den heer T. Slooten voorlezing van de notulen en jaarverslag.- Beide stukken worden onder dankzegging van den Voorzitter voor de correcte wijze van opmaking, goedgekeurd. Uit het jaarverslag het volgende: aantal leden 337, 18 zedelijke lichamen steunen de vereeniging. Er kwam geen verandering in het Bestuur. De Zuster legde 868 bezoeken af, te weten Grootschermer 341, West-Graftdijk 210, Oost-Graftdijk 2, Driehuizen 108, Zuidervaart 114, Oostdijk 75 en 8 elders. Overleden 11 patiënten. De Zuster bezocht voor de T.b.c.- bestrijding 161 keer 16 patiënten in 13 gezinnen. 1 patiënte werd voor acht maanden uitgezonden, doch de groote kosten voor Wijkverpleging worden geheel door de gemeente Zuid- en Noord-Schermer terugbetaald. Tot Commissieleden voor het nazien der rekening worden thans met goedvinden der vergadering aangewezen de heeren Bax, v.d. Laan en v.d. Beidt. Thans is aan de orde het punt Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Burgemeester de Groot en Dr. Koppen. De Voorzitter stelt zijn mandaat ter beschikking en vindt het beter heen te gaan, gezien vooral de scherpe tegenstellingen die er bestaan. Echter, zal hij zich nog steeds gaarne voor de vereeniging beschikbaar blijven stellen. 87

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 15