Kuijn oorspronkelijk, dat de kas in orde was, doch deed deze mededeeling om den Voorzitter te sparen. Echter verklaarde genoemde Penningmeester, dat hij den Voorzitter in totaal 200 - uit den kas had geleend. Doch in een op 3 Januari gehouden spoedbestuursvergadering verklaarde de Voorzitter juist andersom, door te zeggen dat niet hij - de Voorzitter - doch de heer Kuijn 200,- uit de kas had geleend en bij hem was gekomen met het verzoek den Penningmeester aan 200,- te helpen om de kas aan te zuiveren. In deze Bestuursvergadering is de heer Kuijn geschorst en werd de heer Tentij tijdelijk belast met het penningmeester schap. De heer Kuijn diende een aanklacht in tegen den Burgemeester wegens smaad en zal de justitie deze ja en neen-kwestie moeten uitzoeken. De heer Koppen gaat verder en zegt van het een komt het ander. Bij het nazien der nog beschikbare bescheiden bleek, dat er nog een reserve potje moet zijn geweest van 1200,-, waar op een eigenaardige manier mee is omgesprongen, o.a. moet daar de destijds opgerichte autobusdienst te Grootschermer mee geholpen zijn tot een bedrag van 800,-. Dit geld is later bij gedeelten plus rente teruggekomen. Aangezien het oude kasboek verdwenen was, kon men niet nagaan hoe dat is geschied. Ook werd er een ledenregister vermist. De Voorzitter zegt nooit de vermiste bescheiden te hebben ontvangen. Die behoorden aanwezig te zijn in het archief op het Raadhuis te Zuid- en Noord-Schermer. Men kon nog iets nagaan uit het archief van den Secretaris, waar o.a. uit opgemerkt kon worden, naar de heer Koppen mededeelde, dat door een afschrijving van 11 leden 200,- minder contributie zou zijn ontvangen. Dr. Koppen spreekt van 1000,- verdwijnen, maar komt later hiervan terug. Volgens den Voorzitter moet een zekere mijnheer X., die onbekend wenschte te blijven, gelden aan de Wijk hebben geschonken. Dr. Koppen vindt het onaannemelijk dat een ingezetene van Zuid- en Noord-Schermer zoo maar eventjes een duizend gulden aan de Wijkverpleging zal schenken. Er is dus geld teruggekomen. Spreker meent niet dat er veel geld weg is, doch wel, dat het geld gebruikt is. Ook hier is de justitie in gemoeid tot het doen van een onderzoek. Een stem: "Had de Voorzitter niet geschorst moeten worden?" De heer J. Waterdrinker Sr. vraagt of die 800,- voor de bus werd gegeven met medeweten van het Bestuur of op gezag van den Voorzitter. Laatstgenoemde deelt mede, dat hij den heer J. Kuijn bij zich kreeg met een aanbieding om 800 in de busonderneming te steken. De Voorzitter 85

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 13