Uit het plakboek van meester Van Stralen zelve mes, waar meede hij Willem Wigeringh de quetsuuren heeft toegebragt, boven zijn hoofd hangende, door den scherpregter wel strengelijk met roeden te werden gegeesselt, bannen voorts de gevangene zijn leven lang gedurende uijt de lande van Holland en Westfriesland, zonder ooijt daar weeder binnen te moogen komen, op poene (straf) van swaarder straffe, en condemneeren eijndelijk den gevangene in de kosten en misen (onkosten) van justitie met de gevolgen en aankleven van dien. Aldus gesententieerd (gevonnist) op den 23 November 1779". Op 24 maart 1 780 wordt het huis aan het begin van de Oostmijzerdijk op last van Mr. Jan Govert de Meij, baljuw van de hoge vierschaar, verkocht voor 160 gulden. In de transportakte wordt de boedel als volgt beschreven: '"t huijs en erve agtergelaten door Gerrit Iepkes, gecondemneerde en geexecuteerde (gevonniste)". Fokke Bakker. Bron: Rijksarchief Haarlem toegang 184 inv.nr.6102. (Een roerige vergadering in Driehuizen van de Vereeniging Wijkverpleging Z- en N-Schermer en Graft) Uit: "De Drie Meren" van 4 maart 1933 Grootschermer. De Vereeniging Wijkverpleging, afd. Zuid- en Noord- Schermer en Graft hield Maandag 27 Februari haar jaarlijksche ledenvergadering ten huize van den heer Slooten te Driehuizen. Voor deze bijeenkomst bestond een enorme belangstelling. Met eenige autobussen werden tientallen leden aangevoerd, zoodat spoedig de zaal geheel was bezet. Deze groote opkomst der leden was naar aanleiding van de geruchten, die er gingen voornamelijk over het financieel beheer der vereeniging. Na een voorafgaande Bestuursvergadering opende Burgemeester De Groot, Voorzitter der afdeeling, de bijeenkomst met een woord van welkom en deelde verder mede, dat er betreurenswaardige dingen in het Bestuur zijn voorgevallen en wenscht, alvorens verder te gaan, eerst Dr. Koppen het woord te geven, die een resumé geeft van hetgeen er in de laatste maanden is geschied. Spreker begon met te zeggen, dat eenige Bestuursleden ter oore was gekomen, dat de kas van den Penningmeester, den heer J.Kuijn, geen daglicht kon verdragen en op onderzoek uitgaande, verklaarde de heer 84

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 12