Op zoek naar betegelde schoorstenen Oproep vrijwilligers Raadhuis Graft! ijper Museum urklok en een en is thans te /oudige zaak. wen door de De eerste et dak diende ;t diende niet bron. Vooral n bestond er 's nachts een eef het vuur uw vuurtje, ngeglazuurd. luizen stenen ndmuur waar ;n halfronde kt, maar ook edecoreerd. Museum Er zijn in het verleden heel veel betegelde schouwen, smuigers en andere schoorstenen op en rond het Schermereiland geweest. Soms voorzien van voornamelijk witte tegels, al dan niet met een nistegel voor een olielampje, soms van onder tot boven vol met bijvoorbeeld bijbel-, bloemen- of landschapstegels. Omdat we in het Rijper Museum bezig zijn met de voorbereiding van een tentoonstelling over tegels (gepland voor het najaar van 1998), willen we ook graag weten wat er nu, Anno 1998, nog over is van al die betegelde schoorstenen. Weet u van het bestaan van zo'n schoorsteen (in uw eigen huis of elders op het Schermereiland), dan horen wij dat graag van u. Ook als er alleen nog maar wat tegels van over zijn, een oude foto of alleen de herinnering. Bel Jenny Mulder (0299-671286) of ga even langs bij het Rijper Museum We beperken ons tot het Schermereiland en de Starnmeer (inclusief de Koger-, Westwouder-, Oostwouder en Markerpolder). De Beemster en de Schermer vallen dus buiten het gebied. Van een aantal schoorstenen, voornamelijk in openbare gebouwen, weten we al af: denk aan de raadhuizen van De Rijp, Graft en Groot-Schermer, het Thuiszorggebouw in De Rijp en, natuurlijk, aan het schouwtje in het Rijper Museum zelf! Zijn er nog mensen die zich af en toe geen raad weten met hun tijd en zich vervelen? Dan is hier de oplossing: een of twee keer in de maand een dagdeel (van 1 1.00 14.00 uur of van 14.00 - 1 7.00 uur) toezicht houden in het prachtige raadhuis van Graft. U bevindt zich in een omgeving met een rijke geschiedenis. En zeg nou zelf: waar vindt u zo'n unieke gelegenheid! Laat deze kans u niet voorbij gaan en meldt u aan bij de beheerder van het Rijper Museum, Jenny Mulder, telefoon 0299 671286. Stichting Vrienden van het Rijper Museum "in 't Houten Huis" Dagelijks bestuur: Voorzitter: Ronald Steen Ledenadadministratie: Neeltje Blokdijk-Pilkes, telefoon: 0299-673726 Het lidmaatschap geeft recht op het ontvangen van "Een Nieuwe Chronyke", het bijwonen van openingslezingen en gratis toegang tot het Rijper Museum en het Grafter Raadhuis. Minimum bijdrage 25,per jaar Postadres: Postbus 44, 1483 ZG De Rijp Bankrelaties: VSB Bank rekeningnr 84 35 91 684 Rabobank rekeningnr 35 69 28 969 Bulletin 71

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 39