Een boekje open De tentoonstelling Gebruikt Aardewerk is ingedeeld naar gebruiksdoel- Brandpreventie Bewaren en voorbereiden Koken en bakken Eten en drinken Huiselijk gerief Speelgoed Foto's van oude prenten laten het gebruik van verschillende voorwerpen zien. In een korte brochure wordt globaal uitleg gegeven over de vervaardiging, de glazuren, de versieringen en het gebruik van de voorwerpen. Deze brochure is voor f 2,50 te verkrijgen aan de balie. Tentoonstellingsperiode is van 12 april t/m 23 augustus. De openingstijden van het Rijper museum zijn: april t/m juni zaterdag en zondag van 11.00 - 1 7.00 uur en in de maanden juli en augustus dinsdag t/m zondag van 11.00 1 7.00 uur. augustus de lardewerk uit rmandeur en een grote reerspiegelen e jaren grote ;werk. dit deel van en aan een waarbij het Zen en ander Noordeinde er decoratief Het museum is in het bezit van een groot aantal boeken. Recent ontving het museum het Tilburgs Kookbuukske, een presentje van het 'Nieuws voor Volkscultuur - Alledaagse Dingen' voor al z'n abonnees Dit boek is opgedragen aan alle Tilburgse vrouwen die elke dag weer van weinig een goede maaltijd op tafel wisten te brengen. Het eerste deel van het boek vertelt over achtergronden en tradities. De dagelijkse maaltijd was een voortdurende zorg. Niets werd weggegooid; alle restjes werden verwerkt in een ander gerecht. Brijpot, bier als water, eiergebruiken en nog veel meer onderwerpen worden op een plezierige manier beschreven. In het tweede gedeelte staan 75 gerechten die zijn ontleend aan de originele Tilburgse 'kookboeken' van vier Tilburgse vrouwen. Het oudste kookboek dateert uit de eerste helft van de vorige eeuw (1810 1840). Maria van der Vliet schreef dit als herbergierster van 'De Gouden Zwaan' die ze in 1810 met haar man Adriaan Donders kocht. Sommige gerechten zijn nogal curieus van samenstelling, andere komen heel eigentijds over. Indien u het boek wilt inzien of lenen neemt u dan contact op met de beheerder Jenny Mulder, telefoon: 0299-671286 Neeltje Blokdijk Museum Bulletin 65

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 33