van het Rijper Museum "In 't Houten Huis" Beste lezer, Inwonend? Of een samengaan? r LMet ingang van dit nummer vindt u het Bulletin van het Rijper Museum opgenomen in de 'Chronycke'. U kunt dan het museumnieuws volgen temidden van allerlei artikelen over de historie van het Schermereiland. Al geruime tijd werken de Oudheidkundige Vereniging en het Rijper museum nauwer samen op verschillende terreinen. Ei* is.een gezamenlijke handbibliotheek, de beide fotocollecties worden in één systeem ondergebracht en er wordt bij het organiseren van exposities vair eikaars deskundigheid gebruik gemaakt. En nu worden de twee bestaande uitgaven, de Cronycke en het Bulletin, samengevoegd. Een samengaan, zodat de artikelen een grotere groep lezers bereiken. Museumvrienden en OHV-leden zullen kennis kunnen nemen van eikaars informatie. Maar ook een samengaan om de krachten te bundelen. Vanaf deze plaats nog een woord van dank aan de familie van der Busken. Zij hebben onze Bulletins altijd met plezier en creativiteit opgemaakt. In dit Bulletin bericht Jenny Mulder, onze museumbeheerder, over de expositie "Gebruikt aardewerk" en over de aankoop van een fragment van een vuurklok. Neeltje Blokdijk opent de boekenrubriek met een Tilburgs kookboekje. In het afgelopen najaar werd op een veiling een zeer bijzondere prent aangeboden. Het betrof een kermisbed, waarin de grote brand van Graft werd bezongen. Met hulp van buiten en financiële steun van de Vrienden van het Rijper Museum, kon dit bijzondere stuk worden verworven. In een artikel gaat Marijn Schapelhouman dieper in op dit lied en onthult de ware toedracht van de 'Schrickelijcken brand van Graft'! R. Steen 63

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 31