Het Rijper Museum op Internet Schuurtje en plee Het schuurtje is om praktische redenen in een verbeterde staat aan de woning toegevoegd. Om deze toevoeging tot uitdrukking te brengen, zijn de wanden zwart geteerd in plaats van groen. De plee op de slootkant is een werkproject van de Technische School in Alkmaar. Het huisje nu Samen met de Museummolen en de Grote Kerk behoort het 'kleinste huisje' tot de bezienswaardigheden van Schermerhorn. Het Kleinste Huisje is niet alleen museum, het wordt ook gebruikt voor vergaderingen, gezellige bijeenkomsten en familiedagen. Elk jaar komen enkele honderden bezoekers een kijkje nemen. Een veelgehoorde opmerking is: moet je zien, dat hadden we vroeger thuis ook. De 'vrienden' van het huisje mogen eenmaal per jaar een dag of een avond de sleutel hebben. Ook ligt er een roeiboot klaar waarmee zij een eindje mogen varen in de Eilandspolder. Openingstelling De openingstijden zijn: juni t/m september: zondag van 11-17 uur juli en augustus: ook zaterdag van 11-17 uur Overige dagen na telefonische afspraak: 072 - 502 2374 Kitty Kampf. Sinds maart 1998 kunt u het Rijper Museum vinden op Internet. De nog experimentele museum-site verschaft onder meer informatie over tentoonstellingen, openingstijden, het Grafter raadhuis, de geschiedenis van Graft en De Rijp en musea in de omgeving. Ook kunt u zich via uw computer opgeven als museumvriend. Onze museum-site is ontworpen en uitgevoerd door Menno den Engelse uit Amsterdam. Omdat de opzet experimenteel is, zijn uw reacties extra welkom (e mail: nvanbenn@dds.nl of engelse@mail.multiweb.net; gewoon bellen kan ook: 020-6651543 of 0299-673044). U vindt de museum-site onder: http://132.229.l6.210/homepages/ 1998/menno. 56

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 24