Van de redactie In het vorige nummer beloofde ik u nadere berichten over de vorming van een nieuwe redactie van ons aller verenigingsblad. Welnu, die redactie is er inmiddels. Voorlopig bestaat ze uit Ellen Bokhove, Piet Bommer, Guus Collewijn, Marja Stijkel en ondergetekende - allen in De Rijp - en Margreet Hoek in Stompetoren. Mocht u kopij, suggesties, vragen, opmerkingen, klachten of wat dan ook hebben, dan kunt u te allen tijde contact opnemen met een van ons. Natuurlijk kunt u uw kopij ook opsturen naar de postbus van de Vereniging. We hopen dat u ons rijkelijk blijft bedenken met artikelen en artikeltjes. Alles wat voor onze vereniging van belang kan zijn, is welkom, of het nu een doorwrochte historische verhandeling is, een stukje over een onderwerp dat u na aan het hart ligt, of zomaar wat jeugdherinneringen. Denk niet te gauw: 'Dat zal wel niks zijn'. Ook ogenschijnlijke kleinigheden kunnen later wel degelijk van belang blijken te zijn. Heeft u redactionele bijstand nodig? Die kunnen wij u bieden. Met ingang van 1998 wordt "EEN NIEUWE CHRONYKE" een regulier kwartaalblad. Het is de bedoeling dat u voortaan in maart, juni, september en december een nummer in de brievenbus krijgt. Ook het uiterlijk van ons tijdschrift verandert. In de plaats van het vertrouwde gele kaftje met het rode raadhuisje komt een omslag met ieder kwartaal een andere afbeelding. Dankzij de niet aflatende goede zorgen van onze huis-typograaf Guus Collewijn heeft ook het binnenwerk een face-lift ondergaan. Bovendien zult u vanaf het volgende nummer het Bulletin van de Vrienden van het Rijper Museum "In 't Houten Huis" aantreffen, vol wetenswaardigheden over op handen zijne tentoonstellingen en andere evenementen, en met korte artikelen over nieuwe aanwinsten en dergelijke. We hopen dat dit alles ertoe zal bijdragen dat "EEN NIEUWE CHRONYKE ook in de toekomst minstens even informatief, aantrekkelijk en afwisselend zal zijn als ze in de afgelopen veertien jaar van haar bestaan is geweest. Marijn Schapelhouman

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 2