Er zijn acht parken dijk en wegen. Namelijk: - eerste park;van Kopdammerdijk tot de Keet toe, niet verhuurd - tweede park; van de Keet af tot de Middelweg toe, huurder is Willem Honig, broodbakker te Noordeind - derde park; van de Middelweg tot aan de Driehuizerhoek toe, verhuurd aan Gerrit de Wit en Pieter Molenaar, dagloners in de gemeente Graft - vierde park; van de Driehuizerhoek tot aan de Kopdammerdijk, verhuurd aan Jan Doornbos, landbouwer te Driehuizen - vijfde park; de Aarnemerweg, huurder Dirk Hoogland uit de N. meer, gemeente Zuidschermer - zesde park; 't noordeind van de Middelweg tot aan de tocht toe, huurder Maarten Dubbeld, watermolenaar in de Schermeer, gemeente Graft - zevende park; 't noordeind van de Middelweg van de tocht af, huurder Maarten Dubbeld - achtste park; de Oudelandsweg, huurder Jacob Molenaar, veehouder in de N. meer te Zuidschermer Ten einde hem voor onaangename gevolgen te vrijwaren dient de heer J Vis zijn schapen van de dijk van de Noordeindermeer te verwijderen 24 december 1897. Verbeteren van de wegen. Oktober 1858 wordt in de vergadering besloten tot het goed berijdbaar maken van een gedeelte van de dijk van de polder. Vanaf het dorp Noordeinde van Graft tot de Kopdammerdijk en een gedeelte van deze dijk tot het dorp Grootschermer. De kosten worden begroot op ongeveer ƒ4000,— In de vergadering van 25 mei 1867 wordt besloten dat twee gedeelten van de Middelweg en een gedeelte van de Aarnemerweg verhard worden. Aannemer C. Kater Cz. uit Alkmaar mag het werk uitvoeren. Ten eerste: het gedeelte van de Middelweg van de dam van de hofstede van de heer Pieter Honig tot aan het brugje in de Middelweg, voor 71 cent per strekkende el. Ten tweede: het gedeelte van de Middelweg dat gelegen is tussen hetzelfde bruggetje en de kruin van de Kopdammerdijk, voor 81 cent de strekkende el. 19

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 22