is gemaakt. rnder water 'ke mensen tiemand sal te komen of Veel minder neemen of e dader zal, e landelijke /el met een :ld hebben, ge plaatsen indsdijk die derhouden, mmitteerde ;lpen. Door aar ook het rbeterd. De 'eel last van recht voor roeld. Toch jllen kijken >en moeten tn dijkgraaf tlsook baas zijn te laag an de peil Het door de inbraak ontstane wiel is er nog steeds. In het zuidwesten van de polder, kan men nog zien dat het wiel binnengedijkt is, de dijk is om het wiel aangelegd. Verder wordt er over nagedacht wat voor middelen ingezet moeten worden voor de droogmaking, buiten de watermolens om. Het blijkt dat de heren dijkgraaf en heemraden aan ene van Daalen geschreven hebben, van wie in de courant gestaan heeft dat hij ondergelopen polders snel droog kan malen. Het bestuur heeft bericht terug gehad dat het voor de Noordeindermeer 9000 guldens zal kosten. Ook werd gezegd dat de droogmaking door middel van vuur kon geschieden, doch als dat al mogelijk was, de brandstoffen alleen al 50 gulden per morgen zouden kosten. Besloten wordt aan de kleine molen een scheprad te maken, zodat de beide molens gelijk kunnen uitmalen. Voor de noodzakelijke kosten wordt omgeslagen 10 gulden per morgen en wordt er 2000 gulden geleend. In de vergadering van mei 1718 blijkt dat een smeekschrift aan de staat gestuurd is waarin gevraagd wordt vrijgesteld te worden van het betalen van alle verpondingen voor 30 jaren. De gewone keuren tegen het aanleggen van de vaartuigen zijn vernieuwd 15

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 16