Contributie 1998 becmstcr. jarenlang een actief lid van onze archiefcommissie, wist me te vertellen dat het afgebeelde eilandje - inderdaad bij de Zuiddijk even buiten De Rijp - in zijn jeugd in de volksmond 'Het Galgenlandje' werd genoemd. Het verhaal ging dat hier. ongetwijfeld in een ver verleden, de galgen stonden waaraan op heterdaad betrapte veedieven werden opgehangen. Een mooi verhaal, dat met z'n lugubere ondertoon wel lijkt te passen bij dit wat melancholiek ogende stukje drasland. maar of het een grond van waarheid heeft, valt ernstig te betwijfelen. Het is met waarschijnlijk dat op het grondgebied van De Rijp ooit de doodstraf is voltrokken De dorpsbestuur- deren hadden eenvoudigweg niet de bevoegdheid tot het vellen van zulkezware vonnissen, daarvoor moest men in de grote stad zijn. Maar een mooi verhaal blijft het Marijn Schapelhouman Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering op 18 februari 1997 is besloten om de contributie voor 1998 vast te stellen op minimum 15,— per jaar voor iedereen. Dus geen onderscheid meer tussen 65+ of 65- en ook geen verschil meer voor de leden die de "EEN NIEUWE CHRONYKE" per post opgestuurd krijgen. Wel is besloten dat voor diegenen die tot nu toe 10.— betaalde, de vijf gulden die zij nu meer moeten betalen, geen reden mag zijn om het lidmaatschap op te zeggen Is die 5,~ meer dus echt bezwaarlijk dan maakt u gewoon 10.— over. Uit ervaring weet ik dat er ook leden zijn die meer dan het minimum betalen. Als het goed is ontvangt u gelijk met deze CHRONYKE de acceptgirokaart voor 1998. Alleen het bedrag en het nummer van uw bank/girorekening moet nog worden ingevuld en natuurlijk uw handtekening. A u b gaarne vóór 31 januari 1998 K. Link (penningmeester) 107

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 5