Cor Booy zeventig jaar Op 10 november 1997 vierde Cor Booy zijn zeventigste verjaardag Een paar dagen later deden wij. de bestuursleden \an de Oudheidkundige Vereniging, het feest nog eens dunnetjes over met een etentje in 'Het Wapen van Munster' De feestvreugde was echter vermengd met een vleugie droefenis, want dat genoeglijke diner was in zekere zin ook een afscheid Geruime tijd geleden had Cor al aangekondigd dat hij. wanneer hij zeventig werd. zijn redacteurschap van 'Een nieuwe Chronvke' wilde beëindigen En nu is het dus zover Veertien jaargangen telt de 'Chronvke' nu. en van begin af aan is Cor Booy nauw betrokken geweest bij het wel en wee van ons verenigingsblad. Het eerste nummer v an de eerste jaargang opende - na een korte inleiding van de toenmalige voorzitter. C A Regensburg - met een artikel van Cors hand over 'De Vermaning van West-Grafitdijk'. Het was het eerste in een reeks van rond de zeventig stukken en stukjes, de niet gesigneerde aankondigingen en korte bijdragen niet meegeteld. Ze hebben vaak intrigerende titels, die verhalen van Cor. 'Over het karrel, kortgoed en bere-zwaar werk'. 'Een broodbrief en een wippcledeel'. 'Mistig avontuur op het Starnmeer', 'Over lultike. pikstront en nog meer bikkeltermen'. 'Slangen en dolfijnen m de kerk'. 'De kaaskar en een vent met twee koppen' Titels die als het ware tot lezen dwingen. Cor weet hoe hij zijn publiek moet bespelen. Maar niet alleen als auteur heeft Cor Booy zijn sporen verdiend Jarenlang drukte hij de 'Chronv ke' op de loodzware, prehistorische pers op de zolder vn het Grafter Raadhuis. Jarenlang ook was hij eindredacteur van het blad. Bovendien nam hij ook nog een belangrijk deel van de verspreiding van de 'Chronvke' in de buitengewesten voor zijn rekening Voor velen is Cor Booy de 'Chronvke' aanspreekpunt, klaaglijn, kopij-inzamelplaats. noem maar op Aan dat tijdperk komt nu. door Cors beslissing, een einde. De laatste jaren deed hij het al wat rustiger aan. Bij het drukken kreeg hij de hulp van een mees terknecht. in de persoon van Guus Collewijn. De inwoners van de buitenge westen ontvangen de laatste jaren hun 'Chronvke' gewoon over de post. En toen uiteindelijk de oude pers in Graft steeds nadrukkelijker dreigde de geest te geven, besloten we het drukken van ons blad voortaan uit te besteden. Nu legt Cor dus ook het gevreesde rode potlood van de redacteur terzijde. Zijn taak zal worden overgenomen door een meerkoppige redactie; over de 105

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 3