Kuieren naar nuurvrouw Deckwitz' leverworst Ome Hannes is in de familie zowel als in het uitgaansleven van De Wonde een soort legendarische figuur geworden. Hij paste namelijk wel op dat hij niet "loof' werd van het rondgaan met bestellingen in zijn etablissement Als een klant wat al te gauw naar zijn zin een nieuwe bestelling opgaf, keek hij hem bestraffend aan en zei in onvervalst Wonder dialect: "Je hew pas 'had In de "Chronyke" van juni jl stond een aardig verhaal over Klaasje Blaauw. Ik ben met mijn grootvader Cees Dekker meermalen bij Klaasje op bezoek geweest. Dat kwam zo: Grootvader had jaren op Noordeinde van Graft gewoond en Klaasje was zowat de buurvrouw van grootvader en grootmoeder Ze hadden veel kinderen. Wanneer grootmoeder ziek was, hielp Klaasje haar Daardoor heb ik nooit anders dan goeds van haar gehoord. In 1904 verhuisden mijn grootouders Dekker naar De Rijp, op de Venbuurt naast bakker Van Diepen Later woonde er bakker Abels Daar hadden ze ook zulke leuke buren aan, maar ze verhuisden weer later toch naar Zuideinde 342. Doordat ik op 2-jarige leeftijd mijn moeder had verloren, kwam ik met mijn vader bij mijn grootouders in. Als meisje van 4 of 5 jaar ging ik dan met opa wel eens "kuierend" op bezoek bij de oude buurvrouw Klaasje. Dat kwam ook doordat Klaasje's zoon Klaas was geëmigreerd naar Californië en grootvader's zoon Jan ook. Wanneer er dan weer eens een brief was gekomen uit Califonie, werden de nieuwtjes eruit verteld aan buurvrouw Klaasje. Zij had een grote notenboom achter haar huis. Als het notentijd was. ging ik ze wel eens zoeken. Toen waren noten nog een bijzondere tractatic. Nu koop je ze gepeld, te kust en te keur. Klaasje had ook nog een dochter, Sientjc, die later ging trouwen met meester Klinkenberg. Ze was zijn tweede vrouw. Ze hadden ook kinderen. Samen met de kinderen uit zijn eerste huwelijk waren het er 21, meen ik. En Klaasje was, als ze nu nog had geleefd, een moderne "bommoeder". Niets dan lof voor de oude buurvrouw van mijn grootouders1 In de "Chronyke nummer 4" een leuk verhaal over de "Deckwitzcn", slagers -CB. 134

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 32