van ome Hannes Amsterdam. Alkmaar. Hoorn en Purmcrend aan wie men gewend was zijn brieven mee te geven Hij adviseerde in ieder geval deze schippers te contracteren voor het vervoer der brievenzakken in de nieuwe organisatie. En verder? De Rijper postgeschiedenis houdt natuurlijk niet in 1850 op In 'Loont den bode' gaat het verhaal verder een frauderende 'brievengaarder', stelende postboden, een bestelhuis in Graft. de verschillende (hulp)postkantoren in de Rechtestraat. 'Oldenkcsic'. Daniël Spaarman. Henk Heinis. Piet en Jozien Hemelrijk Het eindpunt Els Kok op het Jan Boonplein. Daar kunt u het boek kopen voor 29.50. Leden van de oudheidkundige vereniging betalen, alleen in de maand december, op vertoon van hun lidmaatschapskaart, slechts f 25.00. één per persoon In de reeks artikelen over café's in de regio, in de Alkmaarse Krant en de NNC. was onlangs het cafc "Het Kombof' in De Woude aan de beurt. De geïnterviewden die in het artikel werden geciteerd, bleken zich wel de namen van vroegere uitbaters te herinneren, maar niet de oorspronkelijke naam van het café Toch moeten er nog wel Woudcrs zijn die. voordat het de naam "Kombof' kreeg, de vroegere naam "De Hoop" op het raampje boven de toegang van het café hebben gelezen Zo heette het namelijk al in de tijd toen "ome Hannes" Klop er de tap bediende en zo heette het ook nog na de tweede wereldoorlog Ome Hannes, een broer van mijn grootmoeder Neeltje Klop (vader's moeder), was er de kroegbaas rond de eeuwwisseling. Hi| was tevens de "overzetter". evenals zijn zoon Henk. die dezelfde dubbelfunctie in De Woude bekleedde, maar de uitvoering ervan overliet aan zijn vrouw, C'oba Oud. omdat hijzelf in de wegenbouw werkzaam was. bij de firma A Groot In de tijd dat ome Hannes er kroegbaas was. is het voorgekomen dat in de gelagkamer "de man met de beer" optrad. Guurtjc Klop, dochter van ome Hannes, heeft me eens verteld dat die man de beer in zijn eigen zakdoek de neus het snuiten. Waarbij ze in het midden het of dat onderdeel van de voorstelling uitmaakte of dat de beer echt verkouden was. John Dehé 133

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 31