Uit de Rijper Courant van zaterdag 4 maart 1939 Feestavond der afdeeliag Starnaeer ea Oastrekea van de Ned. Boad raa beeriaaea e a. plattelaadirroawea Oost-Graitdy li Bovengenoemde afdeeling heeft Donderdag 23 Februari haar eer ste lustrum in de, voor dit doei keurig versierde, zaai van den heer P. Jongens, alhier, luisterrijk gevierd. Spontaan waren de leden en genoodigden opgekomen en toen te ongeveer 8 uur pe presidente, mw. B. Koster-Ackermann, uit Marken-Binnen, haar openings rede hield, was het tjokvol. Spr. heette allen hartelijk wel kom, in het bizonder de Bestuurs leden van den Prov. Bond; Holl. Mij. van Landbouw en de Dir. van de Coöp. Aankoopvereen. „Samen Vooruit", den heer Peppelman van Wormer. Nadat gezamenlijk het bonds lied was gezongen, gaf de pre sidente in dichtvorm een over zicht van het geen in deze vijf jaren was geschied, een causerie, waarin ernst en luim elkander afwisselden en waar voor haar een hartelijk applaus ten deel viel. Namens de Prov. Bond werd de afd. gefeliciteerd door de dames mw. Rol uit Starnmeer en mw. Bommezij uit Beemster. De heer J. Uitentuis uit Starnmeer sprak namens de Holl. Mij. van Landbouw en Landbouw en Maat schappij. Spr. gewaagde van een hechte band en prettige samen- p werking met den bond van plat telandsvrouwen en roemde de activiteit welke door de dames in hun vereenigingsleven aan den dag wordt gelegd. Schriftelijke felicitaties waren ingekomen van de zuster-afd. te Wieringerwaard en Schermeer en van de leden van het Prov. Be stuur, de dames Waiboer, Pijper en Govers benevens van den Dijkgraaf van „Starnmeer en Ka- merhop", den heer Wb. Scher- merhorn. Het zou ons te ver voeren de attracties, waarmede de avond werd gevuld, afzonderlijk te ver melden, echter willen wij hiervan bij voorkeur noemen, de tentoon stelling van fraaie handwerken, welke door de dames op hun bijeenkomsten worden vervaar digd en een lied, gewijd aan de vrouwen van het platteland, op keurige wijze gezongen door mw. Ultentuis-de Qeus en mw. Schermerhorn-Helda. Den geheelen avond was het recht gezellig en heerschte er een feestelijke stemming. De presidente dankte in haar sluitingswoord allen, die tot het slagen van deze avond hadden medegewerkt en noodigcie de aanwezigen uit tot een gezellig bal. Wij sluiten ons aan bij het slotwoord van den heer Uitentuis waarin deze de wensch uitsprak, dat de afd. ook in de komende jaren veel vermag te doen tot zegen van het platteland.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 2