LOONT DEN BODE 'Loont Jen LoJe' 9 vereniging was, werd besloten de vergadering te adviseren niet op het voorstel van Kreijger in te gaan. Tenslotte werd een schrijven behandeld van het bestuur van de Nederland- sche Coöperatieve Landbouwverenigingen. Deze coöperatie was opgericht met het doel "onvervalste hulpmeststoffen" aan te schaffen. De brief be helsde het verzoek zich bij het Comité aan te sluiten. Voorzitter Oudejans had hierover een bijeenkomst gehad met de heer Weeshoff te Schermerhorn, voorzitter van het Landbouwcomité. Er bleek dat op 16 januari een vergade ring was uitgeschreven waarin statuten aan de orde kwamen Daarna zou aan de algemene vergadering van de Tuinbouwvereniging het voorstel tot toetreding worden gedaan, als men met de kosten van het lidmaatschap en de werking der vereniging bekend zou zijn. Het boek is geschreven door John Dehé en wordt uitgegeven door de Purmerender Postzegel Ruilclub. Het is een combinatie van postgeschiedenis en streekgeschiedenis. Het gaat 'alf december verschijnt 'Loont den bode' - De geschiedenis van de post in Purmerend, Beemster en De Rijp. over oude brieven en de wijze waarop het postbedrijf in vroeger tijden georganiseerd was. Purmerend staat centraal in het verhaal, maar in bijna alle hoofdstukken worden ver banden gelegd met andere plaatsen in Waterland en de Zaanstreek De posthistorie van de Beemster en De Rijp, die ook postaal gezien altijd nauw met Purmerend verbonden was, wordt in twee afzonderlijke hoofdstukken uitvoerig belicht Het boek telt twaalf, rijk geïllustreerde, hoofdstukken en 350 bladzijden. Hieronder volgt een bewerking van een deel van het hoofdstuk over de postgeschiedenis van De Rijp. 126

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 24