De tuinbouwverenigfingf in De Rijp (2) In de vergadering van donderdag 25 september 1903, van de Tuinbouw- verenigmg "De Rijp en Omstreken", werd bij loting het café "Cambrinus" aangewezen als de plaats waar de te organiseren feestavond zou worden gehouden. Medewerking daaraan zou worden gevraagd van de heren Koster en Schellinger alsmede van mej. Spaarman en het fanfarekorps. Een der aanwezigen, de heer Eggers, wilde voor de verandering het Beemster fanfarekorps uitnodigen Dat werd door voorzitter P Oudejans Jz en door de heer Maarssen ten sterkste ontraden. Laatstgenoemde zou er alleen toe willen overgaan als het eigen fanfarekorps de medewerking zou weigeren. Instemming kreeg een voorstel van de heer Kreijger, ook de zangvereniging "Crescendo" uit te nodigen. Hierna volgde de discussie hoe de medewerkenden te belonen, waarin de heer Maarssen te kennen gaf dat als regel de leden van de fanfare "vrij gelag" werd gegeven, maar dat wat hem betreft ook "een som aan de kas" zijn goedkeuring zou verkrijgen. De heer Kreijger meende dat het niet aanging de één wel en de ander niets te geven. Nadat over "het hoeveel" nog enige tijd was gediscussieerd, werd besloten voor de medewerkende vereni gingen elk 10,— en voor de medewerkende personen elk 2,50 beschik baar te stellen. Niet-leden van de vereniging werden tegen 25 cent entree in de gelegenheid gesteld de feestavond bij te wonen. Leden kregen recht van toegang met één dame. Kinderen beneden 16 jaar kregen geen toegang. Voorts zou, indien de heer De Jong (van "Cambrinus") niet daarvoor zorgde, de heer W. Jantjes worden verzocht zich met het op- en neerlaten van het scherm te belasten, zoals het notulenboek vermeldt De datum van dc feestavond werd bepaald op dinsdag 3 november. Het bestuur van de Floraliavereniging werd wederom dank gebracht voor de welwillendheid gelegenheid te bieden tot het houden van een tentoonstelling van tuinbouwprodukten. De heren L. Smit en K. de Vries, die daarbij als juryleden hadden gefungeerd, ter beoordeling van dc ingezonden groenten, werd schriftelijk dank gebracht hetgeen vergezeld ging van een cadeautje bestaande uit een kistje met 100 sigaren ter waarde van 2,50. In de notulen van de daarop volgende vergadering, 21 november, wordt met geen (dank)woord of terugblik gerept van de feestavond Punt van discussie is de al eerder gedane uitnodiging aan de rijkstuinbouwleraar in Noord- Holland, de heer Hazeloop, een lezing te komen houden op 24 november 124

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 22