lier met bezoekers wijzer 930 kwam jaarlijkse rom werd te leveren schapen- e L.O.wet heer Th. izel") Hij :ht. Onder hen bevonden zich zeer verre klanten. Er was duidelijk benadrukt dat alle parochianen zouden moeten meewerken. Om die reden is het te begrijpen dat ook leerlingen uit Beemster. Grootschermer. Graftdijk en Starnmeer waren ingeschreven. Mevrouw M Vermeulen-de Koning (87) te Wormer herinnert zich nog heel goed dat zij de lange tocht van de boerderij van haar ouders aan de Starnmeerdijk naar De Rijp elke schooldag te voet en op haar klompjes aflegde, samen met haar broers en een oudere zus, eerst naar het pont van Spijkerboor, waar andere kinderen uit de Starnmeer op hen wachtten. Ze noemt de namen: Klappers. Vredevoort. Root. De eerste twee klassen mocht ze op de school te Oost-Knollendam doorlopen, dicht bij haar ouderlijk huis. Daarna werd ze flink genoeg geacht om zeven kilometer heen en zeven kilometer terug te lopen. Als tegemoetkoming was op de r.k. school 's woensdags de hele dag les en op zaterdag de hele dag vrijDat betekende per week een dag minder lopen. Bovendien mochten de verre klantjes in de donkere wintermaanden om drie uur naar huis. Mevrouw G. Nieuwenhuizen-Root, ook uit de Starnmeer, vertelde dat ze tijdens de middagpauze bij particulieren in De Rijp haar boterham mocht opeten. Haar broer had aanvankelijk de school van Oost-Graftdijk bezocht. De St. Jozefschool, gezien vanaf de Rechtestraat. omstreeks 1954. 113

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 11