In het voorjaar plukten we een enorm veldboeket en zetten dat in een grote bus in de hoek van de winkel. Fluitekruid, zuring, pinkster- en boterbloemen fleur den het interieur op. Als je als 'klant' de winkel binnenkwam, werd door de deur een bel aan een spi raalvormige veer in beweging gebracht. Een weegschaal met losse gewichten en een moderne rode weegschaal met een wijzer van het merk Berkel stonden links en rechts op de toonbank. De engels rode toonbank met een witmarmeren blad er op. Wanden waren van onder tot boven met witte tegels bedekt. Terwijl de vloer met grote zwarte en witte marmeren te gels in een schuin geplaatst dambordpa troon was belegd. Een grote witte, electrisch aangedreven, koelcel stond tussen de beide gangdeuren tegen de wand. Bij de oostmuur boven je hoofd hing een stang met S-vormige vleeshaken eraan. Een snijmachine stond een beetje verloren in een hoek van de winkelruimte. De meest bijzondere voorwerpen waren wel de twee hakblokken achter de toonbank. Zo'n hakblok bestond uit een flink brok van een boomstam met eronder drie stevige houten poten. Resten van de schors waren op de zijkanten van de blokken te zien. Op de plattegrond van het huis, zie je hoe je UA>CXbl.OK. Plattegrond van het huis met de slagerswinkel op Tuingracht 418 (oude nummering). Twee van zulke hakblokken stonden in de slagerswinkel. Een blok was simpelweg een stuk boomstam met drie poten er onder. 84

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 6